سردسته دزدان شبرو به میز محاکمه باز می‌گردد
کد خبر: 965398
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00438w
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۴
دزد شب‌رو که با همدستی اعضای باند خود به خانه‌های شرق تهران دستبرد می‌زدند در حالی به میز محاکمه باز می‌گردند که علاوه بر زندان به قطع شدن انگشتانشان هم محکوم شده‌بود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: به گزارش خبرنگار ما، پاییز سال ۹۵، مأموران پلیس از سرقت خانه‌ای در شرق تهران باخبر و راهی محل شدند. شواهد نشان می‌داد سارق یا سارقان بعد از رفتن صاحبخانه به مسافرت با تخریب در ورودی منزل، وسایل با ارزش خانه به قیمت ۱۰۰‌میلیون تومان را سرقت کرده‌اند. با بررسی صحنه جرم و اطلاعات به دست آمده، در حالیکه تحقیقات فنی برای دستگیری سارق یا سارقان ادامه داشت، شکایت‌های مشابهی در همان محدوده به پلیس گزارش شد. سرانجام با ثبت اطلاعات و مشخصات به دست آمده و رصد دوربین‌های مداربسته، دو سارق شناسایی و یکی از آن‌ها به نام هرمز با پنج‌سابقه کیفری دستگیر شد. همدست متهم که رامین نام داشت و سردسته باند بود موفق به فرار شد. هرمز تحت بازجویی قرار گرفت و به سرقت‌های سریالی با همدستی اعضای باندش که چهارمرد و یک زن بودند، اعتراف کرد. با مشخصاتی که متهم در اختیار پلیس گذاشت اعضای دیگر باند هم بازداشت شدند. پرونده بعد از کامل شدن تحقیقات با ۸۰‌شاکی به شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و در اولین جلسه رسیدگی بعد از اعلام رسمیت جلسه، شاکیان یک به یک در جایگاه قرار گرفتند و شکایت خود را مطرح کردند. یکی از آن‌ها تازه‌دامادی بود که سرقت جهیزیه تازه عروسش در شب عروسی آن‌ها اتفاق افتاده بود. او در طرح شکایتش گفت: «آن شب بعد از اتمام جشن عروسی، با بدرقه مهمانان به سمت خانه‌مان آمدیم که متوجه شدیم در ورودی شکسته شده‌است. وقتی وارد خانه شدیم دیدیم همه جا به هم ریخته و جهیزیه سرقت شده است. با دیدن این صحنه همسرم حالش بد شد و دچار بیماری روحی شد. او دیگر نتوانست در آن خانه زندگی کند. سارقان ما را در شروع زندگی خیلی گرفتار کردند و بهترین شب زندگی ما را تلخ کردند. برای آن‌ها اشد مجازات می‌خواهم.» در ادامه دیگر شاکیان نیز شکایت خود را مطرح کردند.
سپس هرمز با ۵۸ فقره مباشرت در سرقت و سه‌فقره همدستی در سرقت در جایگاه قرار گرفت و گفت: «فقط پنج سرقت را قبول دارم. سال‌ها قبل لوله‌کش بودم و درآمد خوبی داشتم، اما اعتیاد مرا وادار به سرقت کرد. اولین باری که به اتهام چند فقره سرقت دستگیر شدم، با قرار وثیقه آزاد شدم، اما برای رضایت شاکیان دوباره مرتکب سرقت شدم.» او در خصوص سرقت خانه عروس و داماد گفت: «در این سرقت همدست رامین بودم، رامین سردسته باند بود و ما چند روز خانه آن‌ها را تحت نظر داشتیم و، چون چراغ‌های خانه خاموش بود، فکر کردیم صاحبخانه مسافرت رفته است. شب حادثه وقتی هوا تاریک شد با یک کارت در ورودی حیاط را باز کردیم، سپس بعد از شکستن قفل وارد خانه شدیم. همه چیز نو و مرتب بود. با عجله وسایل را برداشتیم و گریختیم.» متهم در آخرین دفاعش گفت: «در آن سرقت فقط همدست بودم و این رامین بود که جهیزیه را سرقت کرد. حالا او فرار کرده و مرا بدبخت کرده است. همه این سرقت‌ها با وسوسه او بود.»
در پایان هیئت قضایی هرمز را به قطع ید، رامین را با حکم غیابی به قطع چهارانگشت دست، دو متهم دیگر را به اتهام مالخری و اخفای اجناس سرقت شده به پنج‌سال حبس و ۷۴‌ضربه شلاق و آخرین متهم را به سه‌سال حبس و ۷۴‌ضربه شلاق محکوم کرد.
این حکم به دیوان عالی کشور فرستاده شد و در حالیکه از سوی شعبه ۳۹‌دیوان تأیید شده‌بود رامین شناسایی و دستگیر شد. او به رأی صادره اعتراض کرد به همین دلیل پرونده بار دیگر به شعبه همعرض فرستاده شد.
متهم در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه و بار دیگر به قطع چهارانگشت دست محکوم شد. این حکم به دیوان عالی کشور فرستاده شد، اما قضات شعبه‌۳۹ دیوان این رأی را نقض کردند و پرونده را به شعبه همعرض ارجاع دادند. به این ترتیب متهم برای سومین بار در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه خواهد شد.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
مرد نگهبان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
0
0
هرچی گزارش سرقت هست بخونید تا متوجه بشید که تمام سرقتهایی که از طریق دربهای ورودی انجام شده با تخریب قفلها بوده. حالا باز هی این قفلهای الکی را روی دربها اضافه کنید یا قفلهای چندین زبانه دربهایی که متقلبانه ضد سرقت بهتون میفروشن نگاه کنید و کیف کنید و بگید به به چه دری، چه قفلی؟!!!

برای غیر ممکن کردن ورود سارقین از طریق درب ورودی، فقط باید قفل هوشمند و ضد دیلم روی درب نصب کرد که بدون هیچ اما و اگر و بهانه ای ورود سارقین از طریق دربهای ورودی را غیر ممکن میکنه.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار