ازدواج‌های ساده در دفترخانه‌ها رایگان ثبت می شود
کد خبر: 964602
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042w6
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۷
معاون ورزش و جوانان استان اردبیل:
معاون فرهنگی و امور جوانان ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: در حمایت از ازدواج‌های ساده و کم‌مهریه هزینه ثبت این ازدواج‌ها در دفترخانه‌ها را که با مهریه 14 سکه و زیر 72 میلیون تومان انجام شود، پرداخت می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل،اکبر نگاهی با گرامیداشت هفته ازدواج اظهار کرد: سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س) که اول ذیحجه است به نام روز ازدواج نامگذاری شده که در گرامیداشت این ایام برنامه‌هایی در طول هفته و در تبیین نقش و جایگاه امر مقدس ازدواج اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در چارت جدید دفتر توسعه اجتماعی جوانان توجهی جدی و برنامه‌های ویژه در حمایت از ازدواج در طول سال انجام می‌دهد، خاطرنشان کرد: براساس مصوبه‌ای که هیئت دولت ابلاغ کرده وزارت ورزش و جوانان و دفتر توسعه اجتماعی برنامه‌های عمده‌ای را در بخش آموزش مهار‌ت‌های زندگی و پیش از ازدواج تدارک دیده است.

معاون فرهنگی و امور جوانان ورزش و جوانان استان اردبیل محوریت این برنامه‌ها را رویکرد آگاهسازی پیش از ازدواج اعلام کرد و گفت: وزارت ورزش و جوانان با همکاری علوم پزشکی و بهزیستی برنامه‌هایی را در راستای تحکیم بنیان خانواده و تقویت امر ازدواج با هدف کاهش طلاق انجام می‌دهد که در این راستا برنامه‌ریزی‌ها و هدفگذاری‌ها در سال‌های اخیر ثمربخش بوده است.

نگاهی به طرح‌های پژوهشی اجرا شده در این حوزه و بهره‌گیری از نتایج و ثمرات آن در رفع ایرادات و اشکالات این حوزه اشاره کرد و افزود: با همکاری شورای هماهنگی بانک‌ها پرداخت تسهیلات بانکی ویژه مزدوجین انجام می‌شود به طوری که نسبت به گذشته موانع و مشکلات پیش رو تا حد زیادی برطرف شده است.

وی ورود سمن‌ها را به این حوزه و امر تعالی‌بخشی خانواده‌ها و ترغیب جوانان به امر ازدواج یادآور شد و تصریح کرد: ما از ظرفیت این سازمان‌های مردم نهاد در گرامیداشت هفته ازدواج و فراگیری این امر مقدس استفاده می‌کنیم که نمونه این اقدام پرداخت هزینه دفترخانه و ثبت ازدواج برای زوج‌هایی است که مهریه 14 سکه و زیر 72 میلیون تومان را انجام می‌دهند.

معاون فرهنگی و امور جوانان ورزش و جوانان استان اردبیل بیان کرد: در دفترخانه شماره سه اردبیل به شکل آزمایشی و با همکاری دو مورد از سمن‌های استان این طرح انجام می‌شود که در این زمینه هزینه دفترخانه 18 زوج پرداخت شده و در هفته ازدواج این طرح با کمک سمن پیشگامان عصر ظهور و صدای زندگی نوین به شکل گسترده انجام می‌شود.

نگاهی از صدور مجوز برای فعالیت مراکز تخصصی مشاوره ازدواج خبر داد و افزود: امسال دو مرکز مشاوره تخصصی ازدواج راه‌اندازی خواهد شد که در هفته ازدواج اعتبارنامه آنها تحویل می‌شود.

وی به فعالیت چهار مرکز تخصصی مشاوره ازدواج با همکاری ستاد ساماندهی جوانان اشاره کرد و گفت: امسال در هفته ازدواج و با مشارکت دستگاه‌های اجرایی سند ساماندهی جوانان رونمایی خواهد شد به طوری که ما در قالب کمیته‌های تخصصی تلاش می‌کنیم تا مباحث متعدد در حمایت از ازدواج جوانان را پیگیری کنیم.

معاون فرهنگی و امور جوانان ورزش و جوانان استان اردبیل برپایی کارگاه‌های آموزشی و حضور موثر جوانان را در این کلاس‌ها یادآور شد و بیان کرد: در این دوره‌های آموزشی براساس نتایج پژوهش‌های انجام شده مسایل و موضوعات مرتبط با طلاق، اختلاف زوجین و همچنین تسهیل‌گری را در امر ازدواج بر مبنای توافق طرفین مورد بررسی قرار می‌دهیم تا به نوعی از آمار طلاق کاسته شود.

نگاهی ادامه داد: در قالب 10 کارگاهی که برگزار می‌شود سعی بر این است تا از روانشناسان و متخصصان حوزه مشاوره استفاده شود تا بستر و زمینه آشنایی بیشتر جوانان با برخی از مسایل و موضوعات فراهم آید.

وی در ادامه به مسایل مطرح شده در ستاد ساماندهی جوانان به ویژه برنامه‌ریزی در غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان و دانشجویان را یادآور شد و اظهار کرد: برپایی کلاس‌های آموزشی، فرهنگی، هنری و ورزشی با هدف توانمندسازی نوجوانان و جوانان و همچنین پر کردن اوقات فراغت به شکل صحیح و درست هدفگذاری شده است.

معاون فرهنگی و امور جوانان ورزش و جوانان استان اردبیل در پایان خاطرنشان کرد: در ارزیابی‌های انجام شده ما دستگاه‌های برتر را در حوزه اوقات فراغت و تسهیل‌گری امر ازدواج معرفی خواهیم کرد تا از این مجموعه‌های فعال و مشارکت‌کننده تجلیل شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار