نقش خانواده، شهر، کشور و منافع ملی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب
کد خبر: 964388
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042se
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
دبیر علمی همایش شهر پایدار و گام دوم انقلاب
دبیر علمی همایش شهر پایدار و گام دوم انقلاب گفت: در این همایش ۵۲ مقاله در یک‌هزار صفحه و دو جلد چاپ شده و ۱۲ مقاله در دو پنل ارائه می‌شود.

میکائیل جمال‌پور  در همایش شهر پایدار و گام دوم انقلاب که در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد، اظهار کرد: یکی از وظایف سنگین همایش علمی بر عهده کمیته علمی بوده و همه استحضار دارند که سنگینی یک همایش علمی و تخصصی همیشه بر عهده پژوهشگران است. 

وی افزود: پنج ماه است که نمایندگان دانشگاه‌های مختلف تبریز در کمیته علمی و داوران نخستین همایش علمی و ملی شهر پایدار و گام دوم انقلاب به نمایندگی از دانشگاه‌ها و مردم متجاوز از ۲۰ جلسه رسمی و ۴۰ جلسه غیر رسمی تشکیل داده و اقدام به تهیه عناوین و محورهای اساسی همایش کرده‌اند. 

دبیر علمی همایش خاطرنشان کرد: تنها برای طراحی عناوین پوستر همایش، پنج جلسه وقت صرف شده است. 

وی با بیان اینکه یک همایش علمی در کلان‌شهر تبریز برگزار کردن، لوازم و تبعاتی دارد، تصریح کرد: بر اساس کمیته تخصصی در پنج ماه گذشته با تشکیل پی در پی جلسات، توانسته‌ایم یک عناوین کلی را طراحی کنیم که بر گرفته شده از متن بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری است. 

جمال‌پور توضیح داد: اگر پوستر همایش را مطالعه کنید قطعاً برابر با مطالعه گام دوم انقلاب می‌باشد که این امر یک نوع ظرافت‌کاری محسوب می‌شود. 

وی ابراز کرد: با توجه به تعطیلات مراکز علمی، استقبال از این همایش دور از انتظار بود به طوریکه بیش از ۴۰۰ نفر از سراسر کشور از این همایش استقبال کرده‌اند. 

استاد دانشگاه تبریز بیان کرد: با افتخار می‌گویم که تاکنون به ندرت همایشی را سراغ دارم که تا این اندازه مورد استقبال قرار گرفته باشد. 

وی متذکر شد: نزدیک به ۲ هزار نفر از محققان حوزوی به واسطه این همایش، درگیر با بیانیه گام دوم و مدیریت شهری شده‌اند و به عقیده من این درگیر شدن توفیقی کمتر از برگزاری همایش ندارد. 

دبیر علمی همایش ادامه داد: براساس تذکرات شورای سیاست‌گذاری مبنی بر اینکه از کمیته علمی انتظار نداریم برای ما یک همایش برگزار کنند بلکه انتظار می‌رود تا همایش کاربردی و مقالات مساله محور با ارائه راهکار برگزار شود تا به تبع آن معضلات شهری بر طرف شود، اقدام به برگزاری این همایش کردیم. 

وی از ارسال بیش از ۴۰۰ مقاله به دبیرخانه این همایش خبر داد و گفت: 52 عنوان از این مقالات در قالب دو جلد کتابِ یک‌هزار صفحه‌ای جمع‌آوری شده و ۱۲ مقاله در دو پنل ارائه خواهد شد. 

جمال‌پور تصریح کرد: چهار کلمه اساسی خانواده، شهر، کشور و نظام بین‌‌المللی داریم که همگی پُراهمیت هستند؛ کمیته علمی این همایش تلاش کرده است تا کلیدواژه خانواده، شهر، کشور و منافع ملی و نظام بین‌المللی را با بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری را به هم وصل کند.

جمال‌پور هدف از این مقالات را راهی برای رسیدن به رفاه عمومی دانست و افزود: تلاش داریم از طریق این مقالات به راهکارهایی در این خصوص برسیم و این مقالات تبدیل به یک مطالبه عمومی شود، چرا که شهر تبریز می‌تواند مشتمل بر ویژگی‌های یک شهر الگو یا نمونه باشد. 

وی افزود: امروزه چندین پیشنهاد عملی توسط محققان ارائه شده است و امیدواریم با اجرای آنها به شهر پایدار مد نظر برسیم. 

برچسب ها: گام دوم ، تبریز ، همایش
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار