فرهنگ سلبریتی‌محوری همان فرهنگ طاغوتی است
کد خبر: 957851
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041BD
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۱
تهیه‌کننده سینما و تلویزیون:
سلبریتی‌محوری فرهنگی است که در دوران رژیم ستم‌شاهی در سینمای کشور رواج داشت. یکی از دلایل اصلی شکل‌گیری انقلاب اسلامی که به اذعان بسیاری از متخصصان انقلابی فرهنگی بود، تغییر وضعیت در عرصه فرهنگ و هنر و سینما و تلویزیون بود. حالا چه شده که پس از این همه سال دوباره همان فرهنگ منحوس دوران طاغوت در حوزه فرهنگ و هنر رواج پیدا کرده است؟
سیدمرتضی ذاکر
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: محسن علی اکبری تهیه کننده سینما و تلویزیون در پی انتقاد‌هایی که در سطح جامعه پیرامون برخی موضع‌گیری‌ها و ابراز نظر‌های عجیب و غریب و شاذ قشر نوپدیدی در جامعه تحت عنوان «سلبریتی ها» بیان شده گفت: سلبریتی‌ها مسیر انقلاب اسلامی را به کلی فراموش کرده‌اند، آن‌ها نمی‌توانند جای مردم تصمیم بگیرند و حکم دهند، حرکات آن‌ها شبیه حرکات و رفتار چهره‌های قبل از انقلاب اسلامی در سینماست، سلبریتی‌ها نباید در هر موضوعی وارد شوند و اظهارنظر نمایند.
تهیه کننده فیلم‌های سینمایی «همیشه پای یک زن در میان است» و «تلفن همراه رئیس‌جمهور» با تأکید بر اینکه کسانی که شهرت و محبوبیت‌شان را مدیون این نظام و انقلاب اسلامی هستند نباید علیه آن فعالیت کنند، تصریح کرد: متأسفانه این دسته افراد در حوزه‌ها و مواردی ورود می‌کنند که اصلاً در شأن و جایگاه هنری‌شان نیست. ما بار‌ها شاهد آن بوده‌ایم که از مبحث انتخابات گرفته که مسئله‌ای سیاسی است تا مباحث متعدد اجتماعی و... آن‌ها اظهارنظر‌هایی کرده‌اند که به هیچ عنوان به نفع و صلاحدید کشور و جامعه نبوده و بنده معتقدم مراجع ذی صلاح باید به این مسئله رسیدگی کنند و قانونی باید تدوین شود تا دیگر هیچ چهره مشهوری اجازه دخالت و اظهارنظر در حوزه‌های غیرتخصصی خود را نداشته باشد.
تهیه کننده فیلم‌های سینمایی «وکیل مدافع» و «کتاب قانون» در همین راستا تأکید کرد: حقوق اسلامی به ما اجازه نمی‌دهد راجع به مسئله‌ای که از آن هیچ سررشته‌ای نداریم اظهار نظر کنیم. ما برای پاسداشت ارزش‌ها انقلاب کردیم و کسانی که این ارزش‌ها را مورد اهانت قرار می‌دهند باید مورد موأخذه قانون قرار بگیرند. فرقی نمی‌کند که یک سلبریتی این کار را کرده یا آدم عادی، حقوق و قوانین باید برای همه یکسان باشد و قوه قضائیه باید با همه متخلفان به یک شیوه برخورد کند و اگر این اتفاق رخ دهد، سلبریتی‌ها حواس‌شان را جمع می‌کنند تا دیگر هرگز در حوزه‌ای که هیچ آگاهی و تخصصی نسبت به آن ندارند، اظهارنظر نکنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار