قاتل: مست بودم
کد خبر: 956299
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040mB
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۲
سرویس حوادث جوان آنلاین: مردجوانی که سال گذشته در جریان درگیری در یکی از پارک‌های غرب تهران مرتکب قتل شده است در جلسه محاکمه مدعی شد که به خاطر مصرف مشروب کنترل خودش را از دست داده و مرتکب قتل شده‌است.
به گزارش خبرنگار ما، در پرونده‌ای که ۲۵‌ اردیبهشت‌ سال‌۹۷ در کلانتری ۱۴۱ کن تشکیل شد، مأموران از قتل مرد ۳۰‌ساله به نام سیامک در پارک بهار در شهران باخبر و راهی محل شدند. شواهد نشان می‌داد مرد جوان در جریان درگیری با پسر جوانی به نام ستار بر اثر اصابت ضربه چاقو به قتل رسیده‌است. با انتقال جسد به پزشکی قانونی تلاش مأموران برای شناسایی ستار ۱۹‌ساله آغاز شد تا اینکه عامل قتل در خانه پدری‌اش دستگیر شد. متهم ابتدا سعی داشت پلیس را گمراه کند، اما در روند بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد و گفت: «روز حادثه مست بودم که ناخواسته مرتکب قتل شدم.»
متهم بعد از اقرار به جرمش روانه زندان شد و پرونده بعد از صدور کیفرخواست به شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده‌شد و مقابل قاضی کیخواه پای میز محاکمه ایستاد. ابتدای جلسه اولیای‌دم که مادر مقتول بود درخواست قصاص کرد سپس متهم در جایگاه قرار گرفت و در شرح حادثه گفت: «روز حادثه در محله شهر‌ری بودم و بعد از خوردن مشروب تصمیم گرفتم با موتورم در خیابان چرخی بزنم. همین لحظه یکی از دوستانم تماس گرفت و خواست به منطقه شهران بروم. از دولت‌آباد به سمت کن رفتم و بعد از اینکه دوستم را دیدم خواست به پارکی که حوالی همان محل بود، برویم. قبول کردم، اما وقتی در مسیر بودیم او پیشنهاد داد یک بطری مشروب بخریم. مخالفت کردم و گفتم من ساعتی قبل دو لیوان مشروب خورده‌ام، اما با اصرار او قبول کردم و همراه او و چند نفر دیگر از دوستانم در پارک دو لیوان دیگر مشروب خوردیم.» متهم ادامه داد: «با خوردن چند لیوان مشروب در حال خودم نبودم و گویا در حال عربده کشی بودم که ناگهان سیامک جلو آمد و معترض شد و گفت: اینجا زن و بچه مردم رفت و آمد می‌کنند و نباید سر و صدا کنم. اصلاً روی رفتارم کنترل نداشتم که ناگهان مقتول با دست به پشت سرم ضربه زد و بعد با دو نفر از دوستانش در مکانی که بن‌بست بود و راه فراری نبود حمله کردن و آن‌ها مرا به شدت کتک زدند. چاره‌ای نداشتم و مجبور شدم از خودم دفاع کنم به همین خاطر با چاقویی که همراه داشتم چند ضربه به مقتول زدم و او خونین روی زمین افتاد.»
متهم در ادامه در پاسخ به سؤال هیئت قضایی مبنی بر اینکه چرا با خود‌ش چاقو همراه داشته است، گفت: «مدتی قبل یک موتور گرانقیمت خریده بودم. از آنجائیکه در محله ما خفت‌گیری زیاد شده بود ناچار بودم همیشه چاقو همراه داشته باشم تا اگر خطری بود از خودم دفاع کنم.»
متهم در آخرین دفاعش گفت: «باور کنید قصد قتل نداشتم و آن روز به خاطر خوردن مشروب از نحوه قتل اطلاع درستی ندارم بعد که به هوش آمدم دوستانم گفتند در حال عربده‌کشی و فحاشی بودم که مقتول با من درگیر شد. در این مدت بار‌ها خانواده‌ام برای صحبت به دیدن اولیای‌دم رفته‌اند، اما آن‌ها اجازه صحبت نمی‌دهند. از آن‌ها تقاضا دارم مرا ببخشند.»
در پایان هیئت قضایی جهت صدور رأی وارد شور شد.
برچسب ها: جرم ، قاتل
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار