قیمت تمام شده پراید ۳۸ میلیونی، ۴۳ میلیون تومان است
کد خبر: 955943
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040gR
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
یک نماینده مجلس گفت: یکی از مسئولان سایپا اعلام کرده است پرایدی که ۳۸ میلیون تومان قیمت گذاری شده برای این شرکت ۴۳ میلیون تومان تمام می‌شود که شورای رقابت آن را باید بررسی کند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: عبدالله رضیان گفت: طرح ساماندهی بازار خودرو سال گذشته و زمان ممنوعیت واردات خودرو برای کاهش تعرفه واردات و ایجاد رقابت ارائه شده، اما کمیسیون صنایع و معادن مجلس­ با بخش‌های زیاد آن مخالفت و طرح جدیدی را ارائه کرد اما­ اجرای این طرح­ در شرایط عادی امکانپذیر است.

وی گفت: هدف طرح ساماندهی صنعت و بازار خودروست و اجرای آن به تصمیم شورای اقتصادی سران قوا باز­ می‌گردد.

رضیان ادامه داد: با توجه به ایراد‌های که به صنعت خودروسازی کشور وارد است، اما ناچاریم به دلیل ممنوعیت واردات صنعت خودروسازی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تامین نقدینگی از جمله­ مشکلات خودروسازان است افزود: به عنوان نمونه شرکت سایپا ۲۰ هزار میلیارد تومان زیان انباشته دارد.

وی گفت: ۸۰۰ هزار نفر در صنعت قطعه سازی خودرو فعالند که باید این شغل‌ها حفظ شود.

وی اضافه کرد: ارزش قطعات هفت قطعه ساز کشور ۵۰ درصد تولید قطعه سازان خودرو کشور است.
 
رضیان گفت: تامین قطعات وارداتی­ که ۳۰ درصد قطعات صنعت خودرو سازی را شامل می‌شود از مشکلات جدی تولید خودروست.

وی ادامه داد: در حالی که در دی سال گذشته تولید روزانه شرکت سایپا به ۶۰۰ خودرو رسیده بود، اما در هفته گذشته این شرکت ۲ هزار و ۶۹ خودرو در روز تولید کرد.

وی افزود: ۵ تا ۷ درصد خودرو‌ها به وسیله خودروسازان قیمت گذاری می‌شود اما­ قیمت ۹۵ درصد خودرو‌ها را دلالان قیمت گذاری می‌کنند.

رضیان اضافه کرد: ­در شرایط کنونی که واردات ممنوع است باید تولید را افزایش دهیم.

وی گفت: یکی از مسئولان سایپا اعلام کرده است پرایدی که ۳۸ میلیون تومان قیمت گذاری شده برای این شرکت ۴۳ میلیون تومان تمام می‌شود که شورای رقابت آن را باید بررسی کند.

وی افزود: براساس مصوبه جدید مجلس مسئول قیمت گذاری خودرو شورای رقابت است و وزارت صنعت، معدن و تجارت باید قیمت‌های خارج از کارخانه را کنترل کند.

وی با بیان اینکه نیاز کشور به خودرو نیاز کاذب است گفت: شرکت‌های تولید کننده خودرو ظرفیت افزایش تولید را دارند و باید آن‌ها را کمک کنیم.

رضیان ادامه داد: مشکل صنعت خودرو سازی تامین قطعات وارداتی است.

وی افزود: خودرو‌های وارداتی خودرو‌های لوکس و هفت درصد بازار خودرو را تامین می‌کند.

رضیان گفت: قیمت گذاری براساس پنج درصد زیر قیمت بازار­ خودرو باید ملغی ­شود، زیرا ممکن است قیمت این بازار را نیز خودرو سازان تعیین کنند.
منبع: تسنيم
برچسب ها: پراید
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار