استانبول ٢؛ کارگردان: کلوپ، بازیگران: قرمز‌های آنفیلد
کد خبر: 954378
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040HC
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
پس از ١٤ سال ساخته شد
سوارز و کوتینیو برای دومین بار از آنفیلد رفتند، یک بار برای فتح لیگ قهرمانان با بارسا و حالا پس از حذف شدن از لیگ قهرمانان با بارسا توسط همان تیمی که رهایش کردند!
سرویس ورزشی جوان آنلاین - پویا کربندی: هر زمان که فکر کردید همه چیز را باخته‌اید و دیگر راه برگشتی نیست، دیشب را به خاطر بیاورید! ١٤ سال گذشت و هیچکس نمایشی را که لیورپول در فینال استانبول با کارگردانی رافا اجرا کرده بود فراموش نکرد تا اینکه پس از سال‌ها کلوپ شب گذشته قسمت دوم این فیلم رویایی را این بار در لیورپول و در آنفیلد ساخت.

لیورپول ٣-٠ بازی رفت را باخته بود و نه تنها فرمینو را نداشت بلکه با این خبر که صلاح هم به بازی نمی‌رسد، تیر خلاص به قلب هواداران زده شده بود. داگلیش به ورزشگاه آمده بود، جرارد هم بود و صلاح که با لباسی که رویش نوشته شده بود Never Give Up به یارانش گفت: «هرگز تسلیم نشوید!»

لیورپول خیلی زود با اوریگی به گل اول رسید ولی از آن مهمتر خط دفاع و گلر افسانه‌ای اش بودند که اجازه گلزنی را به مسی و یارانش ندادند. آلیسون با واکنش‌های رویایی اش هرگز از قلب هواداران بیرون نخواهد رفت.

سوارز و کوتینیو به جایی بازگشتند که در آنجا فوق ستاره شده بودند. به جایی بازگشتند که به خاطر فتح لیگ قهرمانان آنجا را ترک کرده بودند! سوارز با شادی پس از گلش در بازی رفت از چشم هواداران افتاد و در بازی برگشت با جنگ‌های روانی که راه انداخت کاملا منفور شد!

واینالدوم تعویض طلایی کلوپ بود، گل دوم را که به ثمر رساند هواداران باور کردند که استانبول دیگری می‌تواند در راه باشد و خیلی زود دیدند که خود واینالدوم قرار است همان فرشته نجاتی باشد که آن‌ها را به این رویا می‌رساند. واینالدوم گل سوم را هم زد و آنفیلد منفجر شد.

داگلیش، جرارد، صلاح و بسیاری از افسانه‌های تاریخ لیورپول در آنفیلد شاهد نوشته شدن افسانه‌ای دیگر بودند. فن دایک مثل یک رهبر واقعی در قلب دفاع اجازه نمی‌داد مهاجمان بارسا این افسانه را نابود کنند و اگر کسی از دفاع هم رد می‌شد با سد تنومند آلیسون مواجه می‌شد.

همه ستاره بودند. همه می‌درخشیدند و مو را بر تن هواداران سیخ می‌کردند که آرنولد... واقعا چه کلماتی قادرند این جمله را کامل کنند؟ هزاران بار باید آن صحنه را دید! هزاران بار نگاه کرد و باز هم نمی‌توان کاری که آرنولد انجام داد را توصیف کرد!

با زیرکی تمام از غفلت مدافعان بارسا استفاده کرد و معجزه رخ داد. پاس رویایی آرنولد با ضربه تمام کننده اوریگی معجزه آنفیلد را به تمام جهان نشان داد و تا دقیقه ٩٥ بارسا هر چه کرد نتوانست از این کابوس نجات پیدا کند.

سوارز و کوتینیو برای دومین بار از آنفیلد رفتند، یک بار برای فتح لیگ قهرمانان با بارسا و حالا پس از حذف شدن از لیگ قهرمانان با بارسا توسط همان تیمی که رهایش کردند!

این لیورپول، این بازیکنان، این مربی، بدون این مجعزه هم از قلب هواداران بیرون نمی‌رفتند، حالا که دیگر تا ابد در قلب میلیون‌ها هوادار جا خوش می‌کنند و هرگز از قلب و ذهنشان بیرون نمی‌روند...!

مثل فیلم‌های بزرگی که آنقدر زیبا بوده‌اند که ساخت قسمت دومشان به خاطر اینکه احتمالا به زیبایی قسمت اول نمی‌شود، سخت و محال به نظر می‌رسد، پس از این همه سال کسی فکر نمی‌کرد فیلم استانبول ٢٠٠٥ دوباره ساخته شود تا اینکه پس از ١٤ سال کلوپ توانست استانبول ٢ را بسازد، این بار در لیورپول، این بار در آنفیلد، این بار خوش ساخت تر، این بار زیباتر و این بار به یادماندنی تر...!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار