پهلوان زاده: تلاش می‌کنیم لیگ مان جذابیت اقتصادی داشته باشد
کد خبر: 952062
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003zfq
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
مراسم اختتامیه هفدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر جام اندیشمندان در حالی به پایان رسید که تیم سایپا توانست عنوان قهرمانی را کسب کند. تیم‌های ذوب آهن و چرخ نیلوفری عناوین دوم و سوم را کسب کردند. همچنین با رای تیم‌های حاضر در مسابقات، تیم دریا برج شیراز به عنوان تیم اخلاق معرفی شد.
سرویس ورزشی جوان آنلاین – وحید صابری: مهرداد پهلوان‌زاده رئیس فدراسیون شطرنج افزود: در این دوره هشت لیگ را آغاز کردند که رقابت سختی با هم داشتند. در سال‌های گذشته تیمی وقتی توان رقابت نداشت انصراف می‌داد، اما امسال دیدیم که تمام تیم‌ها تا آخرین بازی به تلاش خود ادامه دادند تا در نهایت سایپا توانست عنوان قهرمانی را کسب کند.
پهلوان زاده اظهار داشت: واقعیت این است که بضاعت لیگ برتر شطرنج همان هشت تیم است و نباید تعداد تیم‌ها را زیاد کنیم. تمام تلاش فدراسیون برگزاری هرچه بهتر و پویا‌تر لیگ برتر است. تلاش می‌کنیم کیفیت مسابقات لیگ هر سال بهتر از سال گذشته باشد.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات لیگ شطرنج این بود که نتوانستیم شرایط را برای حضور تیم‌های قوی‌تر به لحاظ مالی فراهم کنیم. متاسفانه تعداد تیم‌هایی که خوب پول می‌دهند، کم بود. تلاش می‌کنیم شرایط بهتری را برای فصل آینده به وجود بیاوریم.
رئیس فدراسیون شطرنج درباره عدم حضور برخی ستاره‌های شطرنج ایران همچون علیرضا فیروزجا، پرهام مقصودلو، سارا خادم‌الشریعه، محمد امین طباطبایی و .. در لیگ شطرنج ایران گفت: این شطرنج‌بازان به دلایل مالی جذب لیگ ایران نشدند. این نفرات امسال در لیگ‌های خارجی بازی کردند و لیگ ایران برای‌شان جذابیت اقتصادی نداشت. باید کاری کنیم که تیم‌های بهتر به لحاظ مالی در لیگ حضور داشته باشند.
دکتر احمدی نیز که یکی از مدعوین حاضر در مراسم بود طی سخنانی عنوان داشت: فدراسیون شطرنج همیشه یکی از فدراسیون‌های پرکار و پرتلاش کشور بوده که در همه مناسبت‌ها نیز مسابقاتی را برگزار کرده است. در حوزه فرهنگی همه تلاش ما در دو بخش معنا می‌شود. یکی اینکه ورزشکاران ما اخلاق مدار باشند و دیگری اینکه مسائل فرهنگی همواره در جامعه ورزش لحاظ شود.


نتایج دور هفتم:
هیات شطرنج لارستان ۲ - هیات شطرنج همدان ۳
- سایپا تهران ۴.۵ - چرخ نیلوفری تبریز ۰.۵
- دانشگاه آزاد اسلامی ۴ - دریا برج شیراز یک
- دنیای فلز رشت ۲.۵ - ذوب آهن اصفهان صفر ۲.۵
بدین ترتیب در پایان رقابت‌های لیگ برتر رنج جام اندیشمندان تیم سایپا عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد و تیم‌های ذوب آهن و چرخ نیلوفری تبریز عناوین دوم و سوم را کسب کردند. نیم فصل دوم لیگ برتر شطرنج جام اندیشمندان در ۷ دور برگزار شد.
جدول رده بندی لیگ برتر تا پایان دور سوم نیم فصل دوم به شرح زیر است:
۱- سایپا: تعداد بازی: ۱۴ / امتیاز تیمی ۲۸ / امتیاز انفرادی ۵۸.۵،
۲- ذوب آهن: تعداد بازی: ۱۴ / امتیاز تیمی ۲۱ / امتیاز انفرادی ۴۵،
۳- چرخ نیلوفری تبریز: تعداد بازی ۱۴ / امتیاز تیمی ۱۸ / امتیاز انفرادی ۴۰،
۴- دنیای فلز رشت: تعداد بازی ۱۴ / امتیاز تیمی ۱۵ / امتیاز انفرادی ۳۶،
۵- دانشگاه آزاد اسلامی: تعداد بازی ۱۴ / امتیاز تیمی ۱۴ / امتیاز انفرادی ۳۶.۵،
۶- هیات شطرنج همدان: تعداد بازی ۱۴ / امتیاز تیمی ۸ / امتیاز انفرادی ۲۷.۵،
۷- هیات شطرنج لارستان: تعداد بازی ۱۴ / امتیاز تیمی ۷ / امتیاز انفرادی ۲۳،
۸- دریا برج شیراز: تعداد تعداد بازی ۱۴ / امتیاز تیمی ۱ / امتیاز انفرادی ۱۳.۵
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار