امضا تفاهم نامه همکاری بین اوقاف و کمیته امداد خراسان رضوی
کد خبر: 948273
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003ygj
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳
اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی:
نشست هم اندیشی طرح دست های مهربانی با موضوع کمک به نیازمندان به همراه امضای تفاهم نامه مشترک بین اوقاف و کمیته امداد امام خمینی(ره)  با حضور مدیران کل این دو نهاد در محل سالن جلسات اداره کل اوقاف استان برگزار شد.

این نشست هم اندیشی که در اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی برگزار شد، ابتدا حجت الاسلام جمال ایزدی، معاون فرهنکی اجتماعی اوقاف خراسان رضوی گفت: علاوه بر برنامه هایی که در ایام خاص از جمله عید نوروز، ایام فاطمیه، ماه محرم با نام هایی چون یاس نبوی، بصیرت عاشورایی توسط این اداره در بقاع متبرکه انجام‌می شود، طرح هایی چون طرح مهر تحصیلی، مهر تندرستی، پیوند آسمانی، زائرین حرم حسینی ، دست های مهربانی موقوفاتی در این زمینه ها فعالیت دارند و به دانش آموزان، زوج های جوان و ... کمک می کند.

وی در خصوص طرح دست های مهربانی گفت: این طرح در جهت کمک به نیازمندان است.

در ادامه موسسین خیریه ها و واقفین از دغدغه های خود و مشکلات مردم گفتند و بر تعامل اوقاف، کمیته امداد، بهزیستی و آستان قدس با موسسات خیریه تاکید داشتند.

در ادامه حبیب الله آسوده، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی در این نشست آمادگی کامل کمیته امداد را برای حمایت از موسسات خیریه عنوان کرد و گفت: کمیته امداد این آمادگی را دارد که در جهت اشتعال زایی به موسسات خیریه کمک کند.

وی افزود: امروز در ۴۰ سالگی تولد کمیته امداد کارهای بسیاری در جهت رفع محرومیت زادیی انجام داده است اما باید قبول کنیم که ما در جنگ اقتصادی هستیم و ایران به عنوان اسلام در مقابل کشورهای دیگری چون آمریکا و .. که‌نماد کفر هستند ایستاده است.

حجت الاسلام‌ محمد احمد زاده، مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی نیز در این نشست اظهار داشت: تمام امکاناتی که در اوقاف است وقف مردم است و اوقاف به عنوان امانت دار واقفین می باشد.

وی با بیان اینکه اوقاف در موقوفات نقش حمایت کننده دارد؛ افزود: اوقاف سرپرستی برخی از موقوفات که متولی ندارد را بر عهده دارد.

حجت الاسلام احمدزاده گفت: دغدغه شما را که حفظ انقلاب و خون شهدا است درک‌می کنم و پیشنهادات شما را برای رفع محرومیت زدایی بررسی میکنیم.

وی با بیان اینکه با کمک دستگاههای مختلف اکنون وضعیت حاشیه شهر با ۵ سال گذشته بسیار تغییر کرده است؛ افزود: اوقاف طرح هایی نیز در حوزه اقتصادی در روستاها اجرا کرده است.

 در پایان تفاهم نامه مشترک بین اوقاف و کمیته امداد با حضور مدیران کل این دو نهاد امضا شد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار