صالحي: ضرب‌شست ويژه‌اي براي برهم زنندگان برجام خواهيم داشت
کد خبر: 900634
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mIM
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۱

زماني كه مسئولان بلند پايه نظام اراده كنند، ضرب شست ويژه‌اي براي برهم زنندگان برجام خواهيم داشت.
به گزارش مهر، علي اكبر صالحي رئيس سازمان انرژي اتمي در ديدار نوروزي با كاركنان نوروزي اين سازمان ضمن تبريك سال نو به همكاران و خانواده بزرگ صنعت هسته‌اي سال پيش رو را برهه‌اي حساس در عمر ۴۰ ساله نظام جمهوري اسلامي برشمرد و گفت: طي سه الي چهار ماه آينده گردنه‌هاي بسيار مهمي در عرصه بين‌المللي داريم كه بايد از آن به نحو مطلوبي عبور كنيم و اين امر تنها با وفاق ملي، همدلي، همزباني و صرف نظر از مسائل اختلاف برانگيز محقق خواهد شد.
وي با اشاره به تلاش‌ها و زحمات بي‌شماري كه براي توافق برجام صورت گرفته است، خاطرنشان كرد: دشمنان بايد بدانند كه در شرايط برگشت پذيري برجام – به رغم اينكه هيچ‌گاه به دنبال چنين شرايطي نيستيم- شرايط ويژه‌اي رقم خواهد خورد و زماني كه مسئولان بلند پايه نظام اراده كنند، ضرب شست ويژه‌اي براي برهم زنندگان اين توافق خواهيم داشت.
صالحي افزود: هيچ گاه به دنبال حدوث چنين وضعيتي نيستيم. ما به صورت جدي به دنبال حفظ منافع و حاكميت ملي خود هستيم اما درصورت خارج شدن امريكا و عقب نشيني اروپا و قدرت‌هاي بزرگ ديگر از اين توافق، قطع به يقين به گونه ديگري عمل خواهيم كرد. رئيس سازمان انرژي اتمي با تأكيد بر اينكه سال ۹۷، سال پُر چالشي براي كشورمان در عرصه بين‌المللي خواهد بود، اظهار داشت: ما در اين سال در گردنه ترامپ قرار داريم؛ فردي تاجر مسلك كه علم تجارت را وارد علم سياست كرده و با تصميمات غيرقابل پيش بيني سعي بر اين دارد تا آرای خويش را در عرصه بين‌الملل به پيش ببرد.
معاون رئيس‌جمهور در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به پروژه‌هاي در دست انجام سازمان انرژي اتمي، اظهار داشت: وقتي از اين سازمان در افكار عمومي صحبت مي‌شود، كلماتي چون سانتريفيوژ، نطنز، آب سنگين و... در ذهن متبادر مي‌گردد، حال آنكه ابعاد كاري و خدمات اجتماعي اين صنعت بسيار وسيع است. درحال حاضر پروژه مركز يون درماني با مشاركت كشور اتريش در حال پيگيري است. مقدمات احداث اين مركز از سال گذشته در دست انجام است كه در صورت تحقق، خدمات ارزشمند و دستاوردي عظيم براي ملت ايران دربر خواهد داشت.
صالحي ادامه داد: از طرف ديگر در بحث GMP راديو داروها نيز متخصصان و مهندسان گرانقدر سازمان، پروژه بزرگ ۶۰ميليون يورويي به علاوه ۱۰۰ ميليارد تومان را در دست اجرا دارند كه ايران را از لحاظ توليد راديوداروهاي با كيفيت در شرايط متفاوتي قرار مي‌دهد.
رئيس سازمان انرژي اتمي سال گذشته را در پيشرفت برنامه‌ها و طرح‌هاي پيش روي صنعت هسته‌اي سالي پربار توصيف كرد و افزود: به رغم تنگناهاي موجود، واقعاً كارهاي شايسته‌اي در سال ۹۶ با همت همكاران سازمان صورت گرفته كه ان‌شاءالله در روز ملي فناوري هسته‌اي از برخي از آنها رونمايي خواهد شد.
وي در اين بخش از سخنانش با اشاره به برخي مواضع غيرمنصفانه داخلي از سوي مخالفان برجام، خاطرنشان كرد:‌ اي كاش مسائل در كشور با لحاظ كردن انصاف مورد ارزيابي قرار مي‌گرفت. زماني كه رئيس‌جمهور امريكا توافق برجام را بدترين معاهده براي كشور خود مي‌داند، عده‌اي در داخل در حال تكذيب يا تخفيف اين دستاورد و به طور كل تلاش‌ها و پيشرفت‌هاي دانشمندان ما هستند و با طرح مسائل شبهه‌برانگيز سعي دارند بذر نااميدي در جامعه بپاشند. درحالي كه عبور از بحران‌هاي پيش روي كشور نيازمند وفاق ملي و همبستگي تمامي جبهه‌هاي سياسي داخل كشور است.
وي با بيان اينكه ايران تنها كشوري است كه غني‌سازي آن به گونه‌اي به تأييد سازمان ملل رسيده است، گفت: وليعهد عربستان با سفر اخير خود به ايالات متحده سعي در امتيازگيري و برخورداري از حق غني‌سازي داشت كه تاكنون با مخالفت جدي لابي صهيونيست‌ها روبه‌رو شده است. حال آنكه جمهوري اسلامي ايران تنها با تكيه بر همت جوانان اين مرز و بوم، بدون نيازمندي به ابرقدرت‌ها نه تنها به غني‌سازي دست يافته بلكه آن را به طور غير مستقيم به تأييد مجامع بين‌المللي نيز رسانده و همين مسئله كشورمان را در منطقه مقتدرتر از قبل ساخته است.
صالحي در پايان خاطرنشان كرد: امروز شاهد نگراني عربستان و كشورهاي بي‌ريشه در برابر ايران مقتدر هستيم و به تبع آن كينه توزي‌ها و دشمني‌هاي آنهايي كه نمي‌خواهند اين اقتدار را شاهد باشند، لذا شرايط و فضاي كنوني نيازمند هوشياري و عملكرد مقتدرانه ماست تا علاوه بر حفظ اين اقتدار و سربلندي كشور، بر توانمندي كشور عزيزمان در همه عرصه‌ها هرچه بيشتر و بهتر افزوده شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار