کد خبر: 1160565
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004run
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰
احمدیان در دیدار مشاور امنیت ملی عراق:

دولت عراق در چارچوب توافقنامه امنیتی، ضمن پایان دادن به حضور عناصر ضد انقلاب، امنیت مرز‌های این کشور با ایران را تضمین کند.
علی اکبر احمدیان، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان، روز گذشته در دیدار قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق که به تهران سفر کرده است، با اشاره به ریشه‌های مشترک دینی، مذهبی و تمدنی طولانی میان ایران و عراق، آن را تضمین‌کننده روابط عمیق و گسترده دو کشور دانست.
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان، با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران همواره حمایت از حکومت برخاسته از اراده مردم در عراق بوده است، تصریح کرد: خون شهدای دو کشور در مبارزه بی امان با تروریسم و ناامنی در هم آمیخته و بارز‌ترین آن شهادت سرداران بزرگ مقاومت شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس است. احمدیان، توافقنامه امنیتی اخیر را که حاصل ماه‌ها گفتگو و تلاش مشترک نهاد‌های ذی‌ربط دو کشور است، اقدامی بسیار مناسب و راهبردی توصیف کرد و بر اجرای دقیق مفاد آن تأکید کرد. وی تصریح کرد: انتظار داریم دولت عراق در چارچوب این توافقنامه، هرچه سریع‌تر ضمن پایان دادن به حضور عناصر ضد انقلاب در این کشور، امنیت مرز‌های این کشور با ایران را تضمین کند. دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان پیگیری و اجرای سایر توافقات میان ایران و عراق به ویژه توافقات اقتصادی میان دو کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: اراده جمهوری اسلامی ایران، گسترش و تعمیق همه‌جانبه روابط با کشور‌های همسایه به ویژه کشور دوست و برادر عراق است و برای اجرای این سیاست در همه ابعاد آماده همکاری و تعامل دوجانبه و چند‌جانبه هستیم.
در این دیدار نیز قاسم الاعرجی، دبیر شورای امنیت ملی عراق با تبریک انتصاب دکتر احمدیان به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و آرزوی موفقیت برای وی، تصریح کرد؛ دولت و نهاد امنیت ملی عراق مصمم و آماده است که، چون گذشته با تداوم ارتباطات نزدیک و مستمر در همه حوزه‌ها با جمهوری اسلامی ایران، همکاری و تعامل داشته باشد.
دبیر شورای امنیت ملی عراق، با اشاره به روابط ممتاز دو کشور که همواره تداوم داشته، گفت: امنیت عراق را امنیت ایران و امنیت ایران را امنیت عراق می‌دانیم. وی رایزنی مستمر میان مقامات عالی دو کشور به منظور تسریع در اجرای توافقات فی مابین به ویژه در ابعاداقتصادی و امنیتی را زمینه ساز ثبات و پیشرفت دو کشور دانست و اظهار کرد: من به همراه یک هیئت عالی‌رتبه به دیدار شما آمده‌ام و بر پایبندی عراق به توافقی که اخیراً بین دو کشور امضا شد تأکید می‌کنم. این توافق برخاسته از ایمان و اعتقاد ما است، زیرا ثبات و توسعه ایران و عراق را تضمین‌کننده ارتقای ضریب امنیت ملی دو کشور و بسترساز آرامش و پیشرفت در منطقه می‌دانیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار