کد خبر: 1146175
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004oAh
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۳
حجت الاسلام شمسی فر، با تاکید بر ضرورت ترویج و نهادینه سازی فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر، افزود: هدف از امر به معروف و نهی از منکر تغییر رفتار و جلوگیری از منکر در جامعه است.

به گزارش جوان از لرستان، حجت الاسلام و المسلمین بهروز شمسی فر، امروز در همایش گرامیداشت یاد و خاطره شهدای امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان و مراسم تجلیل از خانواده های معظم شهدای امر به معروف و نهی از منکر و دبیران موفق شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات، نهادها، بانک ها، مراکز آموزش عالی، مساجد،هیئت های مذهبی و اصناف ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان، اظهار داشت: در آیات وروایات بسیاری به اهمیت امر به و معروف و نهی از منکر تاکید شده است.

 

امام جمعه موقت خرم آباد، با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر، افزود: در آیات و روایات اهمیت جهاد در راه خدا در برابر امر به معروف و نهی از منکر از جهاد چون قطره ای در برابر دریا عنوان شده است، به این دلیل که احیای ارزش های دیگر چون جهاد در راه خدا، وابسته به امر به معروف و نهی از منکر است.

 

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر مراتبی دارد که باید توسط آمران به معروف و ناهیان از منکر رعایت شود، خاطرنشان کرد: نخستین این مراتب، این است که آمر به معروف و باید خود پایبند و مقید به حرفش باشد تا این حرف در دیگران اثرگذار باشد.

 

حجت الاسلام شمسی فر با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در عمل، خاطرنشان کرد: آمر به معروف و ناهی از منکر باید قلبا از منکر متنفر و نسبت به معروف معتقد باشد.

 

وی با اشاره به اینکه مرحله دیگر رفتار است، افزود: آمر به معروف و ناهی از منکر باید با رفتار خود نسبت به خوبی معروف و بدی منکر عکس العمل نشان دهد.

 

امام جمعه موقت خرم آباد در ادامه اهمیت تذکر لسانی،  ادامه داد: امر به معروف ونهی از منکر برای تغییر رفتار است.

 

وی با بیان اینکه هدف از امر به معروف و نهی از منکر، تغییر حوزه رفتار درسطح عموم و جامعه مورد نظر است، افزود: حوزه اندیشه شامل امر به معروف و نهی از منکر نیست.

 

حجت الاسلام شمسی فر با اشاره به اهمیت فعالیت فرهنگی برای تقویت زیرساخت های اعتقادی، خاطرنشان کرد: هدف از امر به معروف و نهی از منکر جلوگیری از منکر در جامعه است.

 

وی اذعان داشت: هدف از امر به معروف و نهی از منکر تغییر رفتار مردم و نمود یافتن معروف ها در سطح جامعه و ترک منکر است.

 

امام جمعه موقت امر به معروف و نهی ار منکر توفیق بزرگی است، ادامه داد: بالاترین درجه شهادت، شهادت در راه امر به معروف و نهی از منکر است.

 

پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار