کاهش صادرات به عراق را در نیمه دوم سال جبران می‌کنیم‌
کد خبر: 1116529
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gSX
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۸
آل اسحاق:
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود صادرات ایران به عراق به ۱۰ میلیارد دلار برسد، گفت: کاهش صادرات به عراق که در نیمه اول سال رخ داد را جبران خواهیم کرد.

dحیی آل اسحاق درباره آخرین وضعیت تجارت ایران و عراق، اظهار داشت: گزارشات مربوط به صادرات گاز ایران به عراق هر سال در آمار صادرات توسط گمرک ذکر می‌شد، اما در سال جاری این موضوع لحاظ نشد، بنابراین آمار تجارت خارجی ایران به عراق حاکی از آن بود که صادرات ما به عراق کاهش یافته است.

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق اظهار داشت:، اما از نیمه دوم سال، آمار صادرات گاز در آمار صادرات به عراق لحاظ شده است و بر این اساس در آمار صادراتی نیمه دوم سال نسبت به نیمه اول شاهد رشد هستیم.

وی بیان داشت: البته کاهش میزان صادرات به عراق تا حدودی مربوط به برخی محدودیت‌های وارداتی کشور عراق و نیز برخی محدودیت‌های صادراتی ما به عراق و شرایط فصلی بوده است، اما با رشد صادرات در نیمه دوم سال، کاهش صادرات ما به عراق در نیمه اول سال جبران خواهد شد.

آل اسحاق بیان داشت: بر این اساس پیش‌بینی می‌شود صادرات ایران به عراق تا پایان سال به ۱۰ میلیارد دلار برسد؛ بنابراین گزارش، آل‌اسحاق پیش از این هم به فارس گفته بود: بازار عراق یک بازار استراتژیک است و امکان رسیدن به تجارت ۲۰ میلیارد دلاری ظرف چند سال آینده وجود دارد؛ عراق تا ۱۰ سال آینده در حوزه‌های اقتصادی بزرگترین بازار برای فعالان اقتصادی در منطقه و بویژه ایران به شمار می‌رود، عراق از نظر اقتصادی کشور ضعیفی نیست و براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته قصد دارد تا در حوزه فروش نفت در سال جاری ۱۲۰ میلیارد دلار درآمد داشته باشد.

شما می‌توانید این مطلب را ویرا

منبع: فارس
برچسب ها: آل اسحاق
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار