اخراج مفتضحانه اینترنشنال
کد خبر: 1115926
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gIo
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
همصدایی رسانه‌های داخلی با معاندان در حاشیه‌سازی برای تیم ملی
خبر ویرانگر و عبرت‌آموز بود: قطر از ورود اعضای شبکه تروریستی سعودی (ایران‌اینترنشنال) به جام‌جهانی جلوگیری و از صدور کارت برای خبرنگاران این سازمان تروریستی خودداری کرده است
فریدون حسن

خبر ویرانگر و عبرت‌آموز بود: قطر از ورود اعضای شبکه تروریستی سعودی (ایران‌اینترنشنال) به جام‌جهانی جلوگیری و از صدور کارت برای خبرنگاران این سازمان تروریستی خودداری کرده است. همان شبکه تروریستی که دو ماه است تبلیغ و تلاش می‌کند تا تیم‌ملی فوتبال ایران از جام‌جهانی حذف شود، بدون آنکه دغدغه از دست دادن مخاطبانش را داشته باشد، چه اصولاً آن‌ها به‌خوبی می‌دانند مخاطبان اصلی و حرف‌گوش‌کن این شبکه در ایران، بسیار اندک و از جنس آشوبگر، وطن‌فروش و جوزدگان فریب‌خورده هستند و هویتی به نام ایران و تیم ملی ایران برای آنان اهمیتی ندارد. احتمالاً این شبکه تروریستی تلاش‌های خود را برای حضور در جام‌جهانی می‌کند، اما «جوان» با خبر شد که خبرنگاران بی‌بی‌سی نیز از هتل محل اقامت تیم ملی فوتبال ایران رانده شده‌اند و قطر ۵ هزار بلیت مسابقه و رزرو هتل گروهک منافقین و تجزیه‌طلبان را که برای بازی‌های ایران خریداری کرده‌بودند، باطل و لغو کرده است. ورود جیمی‌جامپ‌های آموزش‌دیده منافقین هم منتفی شد و هرگونه پرچم غیر از پرچم رسمی کشور نیز جایی در بازی‌های ایران نخواهد داشت.
این اگرچه به‌عنوان دستاوردی برای دیپلماسی ایران است، اما قطری‌ها همه آن را به نام ایران فاکتور نکرده‌اند، زیرا یک کینه قدیمی هم از سعودی‌ها داشتند که سال‌ها با قطر خصومت و ادعای آقابالاسری داشت و مدتی نیز این کشور را محاصره هوایی کرد که در آن زمان قطر با کمک ایران اموراتش را گذراند و حالا وقت انتقام بود!
همراه با شبکه‌های معاند مردم ایران برخی روزنامه‌های اصلاح‌طلب نیز از انعکاس گزارش‌ها و تصاویر بدرقه تیم‌ملی خودداری کردند تا نشان دهند در سمت‌وسو و هدف چیزی از آن شبکه‌هایی که دنبال تحریم و حذف تیم‌فوتبال ایران بودند، کم ندارند! این روزنامه‌ها درعوض با پوشش اخبار کذب مثل دلیل دعوت علی‌کریمی بازیکن جوان به تیم ملی دروغ‌سازی کردند تا چرخه ضدملی خود را کامل کنند. همراه با شبکه‌های معاند مردم ایران برخی روزنامه‌های اصلاح‌طلب نیز از انعکاس گزارش‌ها و تصاویر بدرقه تیم‌ملی خودداری کردند تا نشان دهند در سمت‌وسو و هدف چیزی از آن شبکه‌هایی که دنبال تحریم و حذف تیم‌فوتبال ایران بودند، کم ندارند!
این روزنامه‌ها به جای آن در انعکاس اخبار کذب مثل دلیل دعوت علی‌کریمی بازیکن جوان به تیم ملی دروغ‌سازی کردند تا چرخه ضدملی خود را کامل کنند. تیم ملی عصر دوشنبه بعد از مراسم بدرقه و دیدار با رئیس‌جمهور راهی قطر شد، اما نکته جالب توجه این بود که این مسافرت بزرگ و مهم صبح دیروز در رسانه‌های جریان اصلاحات چندان منعکس نشد تا مدعیان اصلاحات راه شکست‌خورده رسانه‌های معاند سعودی و لندنی را در پیش بگیرند.
ایران‌نالی‌ها راه داده نشدند
دیروز خبر رسید که دولت قطر از ورود اعضای سازمان تروریستی «ایران‌نال» (سعودی اینترنشنال) به خاک این کشور جلوگیری کرده و تاکنون آی‌دی‌کارت برای افراد معرفی‌شده از سوی اینترنشنال صادر نشده است. به نظر می‌رسد با توجه به عملکرد شبکه اینترنشنال در تشویق به آشوب و اغتشاش در ایران، مقامات قطری تصمیم گرفته‌اند برای برگزاری هرچه آرام‌تر و تأمین امنیت بهتر جام جهانی، اعضای این رسانه وابسته به عربستان سعودی و سرویس موساد را به قطر راه ندهند. البته قطری‌ها قطعاً همه این مسئله را به حساب فوتبال و یا حمایت از ایران فاکتور نمی‌کنند و انتقام سال‌ها دشمنی سعودی‌ها با خود و تحریم و محاصره هوایی آنان را هم می‌گیرند. حالا باید دید شبکه وابسته به سعودی که اعلام هم کرده با گزارشگری مزدک میرزایی و مفسری محمد تقوی بازی‌های ایران را پخش مستقیم می‌کند، قرار است از کجا و چگونه این بازی‌ها را پخش کند. در لندن می‌نشینند یا در بغل والد اره به‌دست‌شان و در بیابان‌های عربستان سعودی، بازی‌ها را پخش مستقیم می‌کنند!
ایران‌نالی‌ها برای به حاشیه کشاندن تیم ملی ایران و جو‌سازی رسانه‌ای علیه کشورمان در جریان رقابت‌های جام جهانی برنامه‌ها داشتند، اما حالا و با اقدام قاطع قطر باید حسرت جام جهانی را بکشند و در همان رسانه وابسته خود بنشینند و کاسه چه کنم، چه کنم به دست بگیرند.
حالا شاید یاد بگیرند که همیشه هم نمی‌توان آتش‌بیار معرکه بود و زد و در رفت. دو ماه هر کاری دلشان خواست، کردند و حالا می‌خواستند مثلاً میوه برداشت کنند، اما چنان تیرشان به سنگ خورد که در برگشت و کمانه کردن مغز خودشان را هدف گرفت. حالا دیگر نه فقط در جام جهانی که در سازمان ملل هم جایی ندارند تا ثابت شود وابسته بودن هیچ ارزشی ندارد.
وطن‌فروشی به اسم هم‌میهنی.
اما باید تأسف خورد به حال آن‌هایی که در ایران دنباله‌روی سیاست‌های این رسانه‌ها هستند و از هیچ تلاشی برای حاشیه‌سازی فروگذار نمی‌کنند. دیروز بود که روزنامه هم‌میهن در ادعایی مضحک علت دعوت شدن علی کریمی بازیکن شاغل در لیگ ترکیه را مقابله با سر دادن شعار به نام همنام او از سوی معاندان در جام جهانی عنوان کرد و نوشت: «دعوت از او این شایعات را قوت بخشیده که با توجه به اینکه او همنام «علی کریمی»، بازیکن سابق تیم‌ملی ایران و باشگاه پرسپولیس است، در صورت تشویق تماشاگران حاضر در استادیوم‌های دوحه، این توجیه وجود داشته باشد که علی کریمی، بازیکن سوپرلیگ ترکیه و ملی‌پوش فعلی ایران در حال تشویق شدن است.»
تحلیل روزنامه هم‌میهن با استقبال بی‌بی‌سی رو‌به‌رو شد. البته این رسانه‌ها مدت‌هاست در سطل زباله مانده‌اند، یا آتش‌زدن آن یا ارتزاق خبری از زباله‌های خبری یکدیگر.
اما وقتی به حرف‌های چهار سال قبل کارلوس کی‌روش در جام جهانی روسیه دقت و حداقل یک‌بار دیگر آن را مرور کنیم، متوجه می‌شویم که چرا علی کریمی در تیم ملی حضور دارد. چهار سال قبل کی‌روش در پاسخ به خبرنگارانی که از او پرسیده بودند تیم‌های دیگر ستاره‌هایی، چون رونالدو را دارند، گفته بود: «اگر آن‌ها رونالدو دارند، ما علی کریمی و سعید عزت‌اللهی را داریم» و این گونه به پدیده‌های جوان خود اهمیت داده بود. طبیعی است که هر مربی، بازیکنان مورد نظر خود را دعوت کند و وقتی علی کریمی از نظر کی‌روش یک پدیده محسوب می‌شود حتماً هنوز هم در ترکیب او جایگاه خاص خودش را دارد. ضمن اینکه با توجه به میزان آمادگی بازیکنان اصلاً شاید فرصتی به کریمی برای به میدان آمدن داده نشود که بخواهد عکس‌العملی به تشویق‌های همنام مورد نظر معاندان نشان دهد.
این حاشیه‌سازی‌ها تنها یک چیز را ثابت می‌کند که جریان مخالف وقتی پای منافع خودش در میان نباشد، حتی حاضر به وطن‌فروشی و حاشیه‌سازی برای عدم موفقیت تیم ملی هم می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار