واکنش فدراسیون دوومیدانی به ابطال رکورد تفتیان و فصیحی در قونیه / مدال نقره پس گرفته نمی‌شود
کد خبر: 1100801
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004cMr
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۸
رئیس فدراسیون دوومیدانی در واکنش به انتشار خبر باطل شدن رکورد‌های «حسن تفتیان» و «فرزانه فصیحی» در ماده ۱۰۰ متر بازی‌های کشور‌های اسلامی گفت: هنوز نامه رسمی از طرف فدراسیون جهانی دوومیدانی برای ما نیامده است و مدال نقره فصیحی هم پس گرفته نمی‌شود.
امروز ساموئل لوپس مسئول فنی مسابقات دوومیدانی بازی‌های کشور‌های اسلامی و مسئولان برگزاری این رقابت‌ها نامه‌ای را به فدراسیون جهانی دوومیدانی ارایه دادند که در سایت بازی‌های کشور‌های اسلامی منتشر شد؛ در این نامه به مشکل فنی سیستم فتوفینیش در این بازی‌ها اشاره داشته است.

مسئولان برگزار کننده این بازی‌ها در نامه خود به فدراسیون جهانی دو و ومیدانی اعلام کردند که نتایج سه روز نخست صحیح نیست و نمی‌تواند برای رده‌بندی جهانی و یا هر گونه رکوردی مورد استناد قرار گیرد؛ اما این اتفاق تاثیری در رده‌بندی و جایگاه‌های کشور‌ها در مواد مختلف دوومیدانی و همچنین جدول توزیع مدال‌ها ندارد.

هاشم صیامی امروز (یکشنبه) در گفتگو با ایرنا در واکنش به این خبر اظهار داشت: این خبر را شنیدم؛ اما هنوز از طرف فدراسیون جهانی دوومیدانی نامه رسمی در این زمینه برای فدراسیون ارسال نشده است. طبیعی است که در هر مسابقاتی اشتباهی رخ دهد. اگر ما در ایران اشتباه کنیم، مورد انتقاد شدید می‌گیریم، حال در بازی‌های همبستگی کشور‌های اسلامی چنین اشتباهی رخ داده و دستگاه فتوفینیش نقص فنی داشته است.

وی افزود: هرچند دستگاه ایراد داشته است، اما مدال نقره فرزانه فصیحی پس گرفته نمی‌شود و تنها رکورد‌ها ثبت نمی‌شود.

در فینال ماده یکصد متر فرزانه فصیحی با ثبت زمان ۱۱.۱۲ ثانیه نائب قهرمان و حسن تفتیان با ثبت رکورد ۱۰.۰۲ پنجم شد
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار