زنگ کنکور کارشناسی ۱۴۰۱ به صدا درآمد
کد خبر: 1094960
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004aqe
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴
هم اکنون کنکور سراسری ۱۴۰۱ در رشته هنر آغاز شده است و ۱۶۱ هزار و ۳۷۸ داوطلب در آن شرکت می‌کنند.
در کنکور سراسری امروز (چهارشنبه) ۸ تیر آزمون هنر برگزار می‌شود و ۹ تیر آزمون ریاضی و انسانی، ۱۰ تیر آزمون تجربی و ۱۱ تیر آزمون زبان خارجه برگزار خواهند شد.

کنکور سراسری ۱۴۰۱ در تاریخ هشتم تا یازدهم تیر با شرکت یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۲۰ داوطلب برگزار خواهد شد و نسبت به سال گذشته ۱۲۱ هزار و ۱۶۶ نفر افزایش داوطلب داشته ایم.

این آزمون در ۴۱۷ شهرستان کشور برگزار خواهد شد و ۱۷ حوزه در ۱۵ کشور خارجی برگزار می‌شوند و جمعا حوزه‌های امتحانی کنکور در ۴۱۷ شهر ۵۹۸ حوزه خواهند شد و نهایتا در ۶۱۵ حوزه امتحانی کنکور سراسری برگزار خواهد شد.

۲۹۱۱ حوزه‌های فرعی کنکور سراسری برای سال ۱۴۰۱ داریم و کارت ورود به جلسه کنکور از روز پنجشنبه ۵ تیر در سایت سازمان سنجش توزیع شد و برخی داوطلبان که ۲ تا ۳ رشته را انتخاب کرده اند، باید به همان میزان هم کارت دریافت کنند.

در گروه ریاضی و فنی ۱۴۵ هزار و ۶۱۵ داوطلب، گروه تجربی ۵۷۴ هزار و ۷، ۵۱ داوطلب و گروه انسانی ۴۱۲ هزار و ۵۲۵ داوطلب شرکت کرده اند که تعداد متقاضیان آن افزایش یافته است و به تعداد داوطلبان علوم تجربی در حال نزدیک شدن است.

در گروه هنر ۱۶۱ هزار و ۳۷۸ شرکت کننده و در زبان‌های خارجی ۱۹۴ هزار و ۹۵۱ نفر داوطلب داریم؛ ۹۱۵ هزار و ۴۱ داوطلب خانم و ۵۷۴ هزار و ۱۷۹ داوطلب آقا در کنکور سراسری شرکت کرده اند.

۶۱ درصد داوطلبان کنکور امسال خانم و ۳۹ درصد آقا هستند.

آمار داوطلبان کنکور سراسری ۱۴۰۱ در رشته ریاضی ۲۸ درصد، در رشته علوم تجربی ۳۸ درصد، زبان خارجه ۱۳ درصد، هنر ۱۱ درصد و علوم انسانی ۲۸ درصد است.

کمترین سهم متقاضیان کنکور امسال در رشته هنر با ۱۶۱ هزار و ۳۴۳ داوطلب و بیشترین در رشته تجربی با ۵۷۴ هزار و ۴۷۲ شرکت کننده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار