به چه کسی وکیل می گویند و چه اموری را می‌ تواند انجام دهد؟
کد خبر: 1089823
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ZVn
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳

رپورتاژ آگهی/ وکیل به کسی گفته می‌ شود که برای انجام امور حقیقی و یا حقوقی از طرف شخص دیگری برای عقد وکالت برای انجام کاری مامور می‌ شود.

‌در چهارچوب قانون مدنی وکالت امری جایز است و طرفین آن وکیل و موکل نامیده می‌­شوند. حتما تا به حال عبارات وکیل قضایی، وکیل اداری، وکیل پایه یک دادگستری، وکیل پایه دو دادگستری، وکیل کاری و …. را شنیده‌ اید.

می ‌توان گفت وکیل دادگستری بهترین و با تجربه‌ ترین وکلا هستند که بر تمام امور وکالت و حقوقی تجربه دارند.

وکیل پایه یک باید دارای شرایطی از جمله موارد زیر باشد:

1- حداقل دارای مدرک لیسانس در رشته حقوق باشد

2- در آزمون وکالت پذیرفته شده باشد

3- دوره کارآموزی وکالت که دو سال می­باشد را گذرانده باشد

4- صلاحیت او از هر لحاظ از جمله شرایط عمومی، اخلاقی و مذهبی تایید شده باشد

5- دوره وکالت پایه دو (مخصوص وکلای ماده 187) را تمام کرده باشد

6- آزمون های تشریحی و مصاحبه ­های علمی را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد

وکلایی که مراحل ذکر شده را با موفقیت گذرانده باشند درجه وکیل پایه یک دادگستری را دریافت می کنند و می توانند در تمامی محاکم حقوقی و کیفری بدون هیچ محدودیتی به پرونده‌های قضایی و پذیرش وکالت اقدام کنند.

یک وکیل پایه یک می تواند به عنوان وکیل پایه یک دادگاه خانواده در امور خانواده ، وکیل در امور حقوقی، وکیل پایه یک در امور ثبتی، وکیل پایه یک در امور ملکی و انجام مشاوره حقوقی امور وکالت به فعالیت بپردازد.

موسسه حقوقی مفتخر است تا با بهره گیری از وکلای نام آشنا و با تجربه در تمامی سطح کشور شما را در انجام کلیه امور خانواده، حقوقی و کیفری در دادگاه های سرتاسر کشور یاری دهد و تاثیری هرچند کوچک در حل شدن مشکل داشته باشد. هم چنین شما می توانید همه روزه با شماره وکیل پایه یک دادگستری با وکلای با تجربه مجموعه تماس گرفته و از مشاوره حقوقی رایگان بهره مند شوید.

ویژگی‌های وکیل پایه یک دادگستری خوب چیست؟

وکیلی که صرفا پروانه و مجوز وکالت داشته باشد را نمی توان وکیل خوب به شمار آورد. زیرا باید ویژگی های دیگری از جمله مهارت و توانایی در وکالت، شخصیت و اخلاق صحیح در وکالت را نیز داشته باشد تا بتواند از حق موکل خود به خوبی دفاع کند.

به چه کسی وکیل می گویند و چه اموری را می‌ تواند انجام دهد؟

قبل از پیدا کردن وکیل دادگستری در هر حوزه ای باید تخصص و توانایی او در پرونده های حقوقی و میزان حق الوکاله بررسی شود. تبلیغات بیش از اندازه یک وکیل به تنهایی قابل اعتماد و معیاری برای انتخاب یک وکیل نیست. تنها داشتن یک تبلیغ و یک شماره تلفن وکیل، نمی تواند شما را به بهترین وکیل برساند.

ویژگی های وکیل حرفه ای در امور وکالت

دلسوزی و احساس مسولیت یک وکیل برای انجام و پیشبرد سریع امور موکل خود باید دغدغه یک وکیل دلسوز و کار بلد باشد.

وکیل هم مثل پزشک باید امانت دار و محرم اسرار باشد و تحت هیچ شرایطی نباید اطلاعات شخصی پرونده موکل خود را فاش نماید.

تخصص یک وکیل پایه یک دادگستری از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب است و به دلیل اینکه وکالت یک حرفه دقیق و پیچیده است در صورت عدم دانش کافی وکیل و کمبود تخصص می­تواند سرنوشت موکل خود را به خطر بیاندازد.

تجربه وکیل خوب را می­توان در میزان پرونده های موفق او جستجو کرد. همچنین با پرس و جو کردن از دوستان و آشنایان در رابطه با تبحر و تجربه وکیل و دریافت شماره تلفن وکیل می­تواند در پیدا کردن یک وکیل خوب موثر باشد.

به چه کسی وکیل می گویند و چه اموری را می‌ تواند انجام دهد؟

صداقت در امر وکالت و راستگویی وکیل در انجام فرایند پرونده مهم ترین اصول اخلاقی است که یک وکیل خوب باید رعایت کند. یک وکیل راستگو فقط به فکر دریافت حق الوکاله خود نیست و موکل خود را در جریان تمام پستی و بلندی هایی که در طول پرونده قرار است رخ دهد، قرار می دهد.

یک وکیل با روابط عمومی قوی، می تواند به سرعت روند پرونده را پیش ببرد و موفقیت بیشتری را در روند پرونده ایجاد کند. یک وکیل با روابط قوی، شبکه ای از دوستان و همکاران حرفه ای را برای مشورت دارد که می توان با دادن شماره تلفن وکیل های دیگر، موکل خود را به آنها متصل کند.

انواع خدماتی که وکیل پایه یک ارائه می دهد:

وکیل پایه یک دادگاه خانواده

وکیل پایه یک دادگاه خانواده واقف به امور حقوقی خانواده از جمله: مهریه، مطالبه مهریه از دادگاه، طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوج و زوجه، امور نفقه، شرط نصف دارایی، فسخ نکاح و الزام به تمکین، اعسار از پرداخت مهریه، حضانت، رجوه، عده، نامزدی و خسارت های برهم زدن آن، شروط ضمن عقد، اذن پدر در ازدواج، جهیزیه، ازدواج دائم یا موقت و صیغه، ازدواج مجدد، اجرت المثل دوران زوجیت، اهدای جنین، حضانت فرزندان و … باشد و مشکلات بین زوج و زوجه را حل و فصل نماید.

البته باید توجه داشته باشید تمامی وکلا می توانند وکالت همه پرونده های حقوقی رابه عهده گیرند، ولی وکیلی که به عنوان وکیل پایه یک دادگاه خانواده شناخته می شود، تسلط و آشنایی بیشتری با مسائل و امور خانواده دارد.

یک وکیل پایه یک دادگاه خانواده با مطالعه کامل پرونده و بررسی تمام جوانب، اول سعی در برقراری صلح و سازش بین زوجین می کند و اگر این امکان وجود نداشته باشد با ارائه مشاوره های صحیح پرونده را در کمترین زمان ممکن و با بهترین نتیجه به پایان میرساند.

شماره وکیل پایه یک دادگستری برای امور وکالت خانواده:

ویژگی های وکیل پایه یک دادگاه خانواده

از ویژگی های مهم وکیل پایه یک دادگاه خانواده تخصص و تجربه او در این زمینه است. وکیل پایه یک دادگاه خانواده با تجربه میتواند با ارائه مشاوره های تخصصی منافع موکل را حفظ کند و در تصمیم گیری های سخت و پیچیده بهترین راهکار را پیش روی موکل قرار دهد.

همچنین به پایان رساندن پرونده خانوادگی بدون بروز مشکل از مهارت های یک وکیل پایه یک دادگاه خانواده خبره است. از دیگر ویژگی های وکیل پایه یک دادگاه خانواده سوابق او و تعداد پرونده های موفق او در حوزه خانوده است.

 وکیل متخصص املاک یا وکیل ملکی

زمانی که افراد با مشکلات حقوقی در زمینه ملک و زمین روبرو می شوند نیاز به فردی متخصص در زمینه دعاوی ملکی دارند تا با مشاوره و راهنمایی های او به حقوق خود برسند. در اصل یک وکیل ملکی در دعاوی حقوقی و کیفری مربوط به اموال غیر منقول تخصص دارد.

ویژگی‌های وکیل امور ملکی: دانش و تخصص یک وکیل خوب در امور ملکی، حقوقی، کیفری و ثبت مربوط به املاک باعث می شود تا درصد موفقیت پرونده ملکی بیشتر باشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار