تأمین آب شرب 300 روستای لرستان
کد خبر: 1088023
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Z2l
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲
مسئول بسیج سازندگی لرستان خبر داد؛
جهانبخش، با بیان اینکه تامین آب شرب ۳۰۰ روستای استان در دستور کار قرار دارد، گفت: این اقدام در مدت 30 ماه انجام خواهد شد.

به گزارش جوان از لرستان، «احسان جهانبخش»، شامگاه(21اردیبهشت)، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارداشت: بسیج سازندگی به دستور ولی امر مسلمین جهان در ۱۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۷۹ با محوریت محرومیت زدایی در روستاها و عشایر و حاشیه نشین تشکیل شده است.

مسئول بسیج سازندگی لرستان با بیان اینکه مشارکت مردمی و کار جهادی از خصوصیات بسیج سازندگی می باشد، افزود: هرجا جهادی عمل کرده ایم پیشرفت داشته و هر جا کار جهادی صورت نگرفته عقب افتاده ایم.

وی با بیان اینکه تامین آب شرب ۳۰۰ روستای استان در دستور کار قرار دارد، اظهارداشت: این اقدام در مدت 30 ماه انجام خواهد شد.

جهانبخش افزود: در زمینه تامین آب شرب روستاها ۲۰ مجتمع آبرسانی در دستور کار است که تا به حال دو مجتمع یکی در میربگ جنوبی نورآباد و دیگری در شهرستان دورود کار آنها شروع شده است.

وی بیان کرد: ۲ هزار و ۵۸۳ گروه جهادی نزدیک به ۳۰ هزار عضو در بسیج سازندگی  سازماندهی شده اند.

جهانبخش با اشاره به تشکیل گروه جهادی در تیپ ۲ لشکر ۸۴ استان لرستان، گفت: طبخ غذا، توزیع بسته های معیشتی و غیره از جمله اقدامات گروهه ای جهادی است که با هماهنگی بسیج سازندگی صورت می گیرد.

وی یادآور شد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون توزیع ۴۳۷ هزار بسته معیشتی، توزیع یک هزار جهیزیه، آزادی ۲۳۰ نفر از زندانیان غیر عمد، توزیع ۳۴ هزار کیف و لوازم تحریر، تجلیل از ۹۰۰ نفر از کادر درمان، یک هزار و ۶۷۰ طبخ از اول کرونا تا قبل از ماه رمضان و ۷۵۰هزار طبخ در ماه رمضان امسال با ۷۰ آشپزخانه فعال توسط کمیته امداد و بسیج سازندگی توزیع شده است.

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار