باز هم فوتبال، باز هم بيت‌المال‌خوري
کد خبر: 1075865
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Vsf
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۹
فریدون حسن

وقتي مي‌گوييم فوتبال به بيت‌المال‌خوري عادت كرده و درست‌بشو هم نيست، مي‌گويند چرا؛ هنوز پرونده پرداخت طلب 22 ميلياردي كالدرون از جيب مردم بسته نشده و همچنان مسببان پرادعاي آن مي‌گويند براي دل هوادار اين كار مهم و بزرگ انجام شده كه پرونده‌اي ديگر رو مي‌شود.
اين‌بار حتماً پاي هواداران پرشور تراكتور در ميان است و حتماً مي‌گويند براي اينكه دل پرشورهاي آذربايجاني نگران نشود، مي‌خواهيم دست كنيم در جيب‌شان. تيم ديار آذربايجان قهرمان كه مدتي مثلاً خصوصي بودن را تجربه كرد، اما ثمره‌اش شد بي‌مديريتي، بي‌مسئوليتي و تلنبار شدن 500ميليارد تومان بدهي براي باشگاه و دست‌آخر هم بازگشت به دامان دولت!
امروز آقايان حتماً مدعي هستند تيم را از شخص خريده‌اند هزار ميليارد که 500 ميليارد را به خودش دادند و 500 میلیارد ديگر را بابت بدهي‌ها كم كردند، كلي هم منت گذاشتند كه براي دل هوادار تبريزي اين كار را كرده‌اند و بايد از آنها ممنون هم بود كه اجازه ندادند تراكتور بيشتر از اين در گرداب فرو برود. ماجرا درست مانند همان ماجراي پرداخت طلب كالدرون از جيب مردم و بيت‌المال است. با اين تفاوت كه اين‌بار پاي وزارت صمت در ميان است و سهام عدالت!
ديروز پرسپوليس، امروز تراكتور و فردا هم حتماً نوبت بقيه خواهد رسيد. راستي آن همه سروصدا و وعده پيگيري در خصوص اين همه تخلف در فوتبال چه شد، به كجا رسيد، چرا كسي كاري نمي‌كند؛ به همين راحتي بگويند يك تيم را از يك ابربدهكار بانكي خريده‌ايم و 500ميليارد هم به او بدهند كه از اين به بعد با خيال راحت‌تر برود تركيه و براي خودش خوشگذراني كند! پس اين نهادهاي نظارتي دقيقاً مشغول چه كاري هستند كه وزارت صمت به همين سادگي هزار ميليارد پول بي‌زبان مردم را براي فوتبال حيف‌وميل كرده است.
قرار بر اين بود كه با خصوصي‌سازي درست باري از دوش دولت برداشته شود و بيت‌المال به هدر نرود، اما حالا بيت‌المال شده منبعي براي هزينه‌تراشي‌هاي مديران ناكارآمد ورزش، فوتبال و خصوصي‌سازي تا هر وقت كه گند كارشان بالا زد دست‌ دراز كنند و به اسم هوادار فوتبال از بيت‌المال بردارند و خرج كنند. كسي هم نگويد كه چرا و براي چه، جالب است كه در اين ميان متمولان فوتبالي خوب پول پارو مي‌كنند. زنوزي تراكتور را با مبلغي معادل 250 ميليارد خريد و در طول چند سال گذشته چنان بلايي سر تيم محبوب تبريز آورد كه چاره‌اي جز بازگرداندن آن به دولت باقي نماند و حالا وزير صمت در حالي پيشنهاد خريد تيم فوتبال تراكتور تبريز در جلسه با مسئولان شركت ملي مس را داده كه سهامدار اصلي اين شركت، سهام عدالت است، يعني تيم را داده‌ايم به طرف و بدهكار پسش گرفته‌ايم و حالا بايد از جيب هم چيزي بدهيم (اين چيزي هزار ميليارد تومان است)، فساد سرتاپاي فوتبال را گرفته، ولي كسي كاري نمي‌كند. البته كاري هم از دست كسي برنمي‌آيد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار