افزایش 2 برابری صادرات استان اردبیل تا پایان امسال
کد خبر: 1070673
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UWv
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۳
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل:
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: بیش از 80 درصد صادرات استان اردبیل مربوط به تولیدات صنایع و محصولات داخل استانی است و انتظار می‌رود تا پایان امسال دو برابر سال گذشته افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، یاسر عبداللهی در جلسه کمیته راهبری توسعه خوشه‌های کسب و کار استان اردبیل که در محل شرکت شهرک‌های صنعتی برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه هم از لحاظ ارزش و هم از لحاظ میزان وزن، محصولات صادراتی استان از جهش قابل توجهی برخوردار بوده است که در این بین، بیش از 80 درصد صادرات استان اردبیل مربوط به تولیدات صنایع و محصولات داخل استانی است و انتظار می‌رود تا پایان امسال دو برابر سال گذشته افزایش یابد.

وی نقش خوشه‌های صنعتی را در افزایش صادرات و ارزآوری بسیار مهم و ضروری دانست و افزود: با توجه به جایگاه مهم خوشه‌های صنعتی در راستای تامین مواد اولیه، افزایش تولید و گسترش بازار فروش، می توان از این ظرفیت مهم برای گسترش صادرات استان استفاده کرد.

عبداللهی توسعه مناسبات تجاری با کشورهای همسایه بالخصوص کشور جمهوری آذربایجان را یکی از اولویت های اساسی استانداری اردبیل برشمرد و افزود: وجود مرزهای مشترک با کشور جمهوری آذربایجان، این فرصت عظیم را برای استان اردبیل فراهم کرده تا با تعامل و افزایش صادرات بتوانیم در جهت ارزآوری و رونق واحدهای تولیدی حرکت کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل ادامه داد: باید مشکلات و وظایف سازمان ها و ارگان ها در خصوص حمایت از خوشه های صنعتی احصاء شود و تلاش کنیم تا عوامل دخیل در تولید، توزیع و ارتباط صنعتگران با یکدیگر را ارتقاء و افزایش دهیم.

محمد اهلی، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اردبیل نیز ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت خوشه های صنعتی استان، گفت: خوشه‌های صنعتی نقش محوری و اساسی در سیاست‌های اقتصادی و صنعتی دارند که بر این اساس، اجرای خوشه های صنعتی به عنوان یکی از مأموریتهای اصلی شرکت شهرک‌های صنعتی قرار دارد.

اهلی با بیان اینکه اجرای خوشه‌های صنعتی با مشارکت و همکاری واحدهای تولیدی، دولت و دانشگاه شکل می‌گیرند ادامه داد: خوشه‌های کسب و کار مجموعه‌ای از بنگاه‌های تولیدی و خدماتی مشابه هم هستند که با هدف تقویت ارتباط، شبکه‌سازی و همکاری اعضای خوشه با یکدیگر فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای توسعه خوشه‌های کسب و کار و به منظور حمایت و ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی، تاکنون سه خوشه صنعتی فرش، پلاستیک و لبنیات در سطح استان در حال اجرا و پیاده سازی بوده و مطالعات امکان سنجی انجام 12 خوشه صنعتی دیگر نیز در دست اقدام است.

اهلی اجرای دوره های آموزشی ویژه شاغلین واحدهای تولیدی، برگزاری تورهای صنعتی داخلی و خارجی و همچنین حمایت از حضور واحدهای تولیدی در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی را از جمله حمایت‌های این شرکت از خوشه‌های کسب و کار برشمرد و افزود: در کنار حمایت از ایجاد خوشه‌های صنعتی تلاش می کنیم تا معقوله مهم حمایت از صنایع را در دستور کار خود قرار دهیم تا بتوانیم در جهت افزایش تولید و راندمان واحدهای تولیدی اقدام کنیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار