طرح اشتغال زایی شمیم خدمت در سه شهرستان لرستان برگزار می شود
کد خبر: 1068575
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Tz5
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۱
معاون فرهنگی اوقاف لرستان:
حجت الاسلام عباس زاده، گفت: در راستای ایجاد اشتغال پایدار طرح شمیم خدمت در سه شهر استان بروجرد، پلدختر و الیگودرز اجرای می شود و به زودی در دیگر شهرستان ها نیز برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام محمد جواد عباس زاده،به خبرنگار جوان از لرستان گفت: یکی از فعالیت های اوقاف و امور خیریه، ایجاد اشتغال پایدار است که در این راستا برنامه ریزی لازم و پیگیری هایی صورت گرفته تا بتوان از محل موقوفات و بخش های دیگر برای نیازمندان شغل ایجاد کرد.

معاون فرهنگی اوقاف لرستان با اشاره به طرح شمیم خدمت، افزود: هم اکنون این طرح در سه شهر استان بروجرد، پلدختر و الیگودرز در حال اجراست و در مابقی شهرها نیز در دستور کار قرار دارد تا اجرایی شود.

وی تصریح کرد: با سازمان فنی حرفه ای هماهنگ شده که بانوان سرپرست خانوار بتوانند با فراگیری دوره های آموزشی، حرفه ای را یاد بگیرند و سپس تسهیلاتی را محل موقوفات و یا بخش های دیگر دولتی در اختیار آنها قرار گیرد تا مشغول به کار شده و درآمد داشته باشند.

حجت الاسلام عباس زاده عنوان کرد: در راستای اجرای این طرح ۱۰۰ نفر بانوان سرپرست خانوار در بروجرد آموزش هایی را فراگرفتند و سال گذشته در الشتر نیز در همین طرح ۳۰ نفر آموزش دیده و مشغول به کار شدند.

وی با اشاره به وقف های مشارکتی، گفت: تلاش داریم تا موقوفه ای به نام عتبات عالیات ایجاد شود که درآمد حاصل از آن برای عتبات عالیات هزینه شود.

وی خاطرنشان کرد: در استان، وقف مشارکتی زیاد وجود دارد و واقفان زیادی هستند که در این نوع از وقف با همکاری چند نفر، منزل مسکونی و یا واحدهای تجاری را ایجاد می کنند که نیازمندان زیادی می توانند از منزل مسکونی و یا مغازه استفاده نمایند.

 

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار