خاله‌ها، عمو‌ها و عمه‌ها در سیما آثار فاخری برای کودک نیستند
کد خبر: 1067823
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Tmx
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۳
رضا فیاضی:

بازیگر تلویزیون و آثار کودک و نوجوان می‌گوید: در عرصه مهجور کودک باید آثاری تولید شوند که ضمن برخورداری از فضای رؤیاپردازی و تخیل کودکان را در مسیر آشنایی با فرهنگ درست صحبت کردن و درست اندیشیدن قرار دهند.
رضا فیاضی، بازیگر تلویزیون و آثار حوزه کودک و نوجوان در رابطه با توجه به ادبیات و عرصه فرهنگ و هنر به میزان به میزان گفت: اگر در ادبیات و فیلم‌هایمان فرهنگ کتابخوانی، فیلم و تئاتر تماشا کردن، موسیقی فاخر شنیدن، کنسرت رفتن و مسائل فرهنگی دیگری از این قبیل را تبلیغ کنیم، دیگر کسانی پیدا نخواهند شد که به خود اجازه توهین به فرهنگ و هنر ما را بدهند. دلم از بی‌توجهی به فرهنگ و ادبیات به درد آمده است، بنابراین همانقدر که برای فوتبال و ورزش‌های دیگر تبلیغ می‌شود، نیاز مبرم است که در راستای هنر نیز همان قدر تبلیغ صورت گیرد تا وضعیت این عرصه به سامان و تعالی مطلوبی دست یابد، در غیر این صورت به لحاظ فرهنگ و ادبیات عقب خواهیم ماند. این بازیگر با بیان اینکه چراغ آثار نمایشی کودک خاموش شده و تولید این گونه آثار به صفر رسیده است، افزود: تخیل و تفکر را در بخش‌های زیادی از کار‌های هنری‌مان از دست داده‌ایم و خاطراتی را که با ساخت آثاری، چون زی‌زی گولو، کلاه قرمزی، مدرسه موش‌ها و دنیای شیرین برای بچه‌های آن دوران رقم خورد، دیگر برای کودکان این دوره تولید نمی‌کنیم و به گونه‌ای درصد این نوع ساخته‌ها به صفر رسیده است.
این بازیگر و نویسنده با بیان اینکه علاقه وافری به تولیدات نمایشی و هنری کودک دارد، خاطر نشان می‌کند: بسیاری از فعالان عرصه کودک بودند که آثار فاخر و ماندگاری در این عرصه تولید نمودند، اما هم اکنون شرایط به گونه‌ای شده که به آن‌ها فرصت فعالیت در این حوزه که فضای مهم و تأثیرگذاری است، داده نمی‌شود، یعنی در واقع پشتوانه‌ای ندارند تا بر اساس آن بتوانند برنامه‌های موفقی در زمینه کودک ارائه دهند، در صورتی که سرشار از ایده و تجربه هستند، پس وقتی بخش اعظم ما کنار گذاشته می‌شویم، اتفاق جالبی نمی‌افتد و مجبور هستیم قناعت کنیم به خاله عمو و عمه و... که این روز‌ها در برنامه‌های کودک باب شده‌اند. وی تأکید می‌کند: عرصه مهجور کودک می‌طلبد آثاری داشته باشد که علاوه بر برخورداری از فضای فانتزی، حس رؤیاپردازی و تخیل را در کودکان برانگیزد و آنان را در مسیر آشنایی با ادبیات صحیح، فرهنگ درست صحبت کردن، فرهنگ اندیشیدن و مسائل مهمی که می‌تواند در تربیت‌شان مؤثر باشد، قرار دهد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار