سریال پرحاشیه و بی‌کیفیت «قبله عالم» متوقف شد
کد خبر: 1065226
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004T74
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰
با اعلام پلت‌فرم پخش‌کننده

پخش سریال حاشیه‌دار و ضعیف «قبله‌عالم» به دلیل آنچه از سوی پلت‌فرم پخش‌کننده «ممیزی‌های فراوان» و «احترام به مخاطبان!» عنوان شده است، متوقف می‌شود.
سریال قبله عالم که ضعف مفرط فیلمنامه و کارگردانی آن از نخستین قسمت خود را نشان داد و هجو و تمسخر شخصیت‌های ملی، چون امیرکبیر و فرمانده جاویدالاثر محمد متوسلیان را نیز ضمیمه خود کرده بود، با اعلام پلت‌فرم فیلیمو متوقف شده است.
فیلیمو با اعلام این خبر درباره این تصمیم مدعی شده است: «سریال قبله عالم از روز نخستِ پخش تا به امروز در فرایند تولید و ممیزی دچار چالش‌های فراوان شد، به گونه‌ای که پیوستگی خود را از دست داد و بخش عمده‌ای از هر قسمت سریال مورد حذف قرار گرفت، بنابراین فیلیمو تصمیم گرفت قسمت هفتم قبله عالم، قسمت پایانی آن باشد و پخش آن به طور کامل متوقف شود.»
این پلت‌فرم فعال در فضای مجازی در ادامه آورده است: لازم است تأکید کنیم هیچ سازمان، نهاد قضایی یا ارگان امنیتی حکم به توقیف این سریال نداده و فیلیمو در خصوص تحلیل‌ها، تفسیر‌ها و حاشیه‌هایی که پیرامون کیفیت یا محتوی این سریال در فضا‌های مختلف- به درست یا غلط- ایجاد شده، قضاوتی ندارد. این تصمیم صرفاً در پی کاهش جدی زمان مؤثر هر قسمت و حجم بالای اصلاحات نهاد‌های ناظر اتخاذ شده است. فیلیمو مدعی شده است متأسفانه نوع مواجهه با حساسیت‌های ایجاد شده پیرامون سریال قبله عالم، مصداق بارز این ضرب‌المثل است که «به جای کلاه، سر آورده شد» آن قدری که دیگر جانی در سریال باقی نمانده است.
به گزارش «جوان» سریال قبله عالم را باید جزو آثار ضعیف در نمایش خانگی دسته‌بندی کرد که تولیدکنندگان آن به جای غنای کیفی روی حاشیه‌سازی بی‌مورد برای آن تمرکز جدی کرده بودند. باز کردن حساب روی حاشیه‌ها در چند دهه اخیر سبب فضاسازی حول برخی آثار سینمایی شده بود و این بار نیز عوامل سریال نمایش خانگی قبله عالم حساب ویژه‌ای روی این مسئله باز کرده بودند. اساساً به نظر می‌رسد قبله عالم را باید جزو آثاری دانست که نهاد‌های نظارتی از ابتدا باید از تولید و پخش آن به دلیل ضعف‌های مفرط کیفی جلوگیری می‌کردند.
منوچهر محمدی که پیشتر به عنوان یکی از تهیه‌کننده‌های مطرح و کاربلد سینمای ایران شناخته می‌شد با تهیه‌کنندگی سریال قبله عالم حیرت ناظران را برانگیخت تا آنجا که برخی آثار پیشین این تهیه‌کننده را صرفاً ناشی از شانس و اقبال وی قلمداد کردند. قبله عالم کارنامه منوچهر محمدی را خدشه‌دار کرد و بار دیگر ثابت کرد پدیده آقازادگی تا چه اندازه می‌تواند سرنوشت افراد را با چالش‌هایی جدی مواجه کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار