وزیر کشور: امانت انقلاب در حال انتقال به نسل جوان است
کد خبر: 1065218
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004T6w
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰

وزیر کشور در مراسم معارفه استاندار جدید تهران گفت: تهران باید تهرانی بدون فقر، محرومیت، عاری یا با کم‌ترین آسیب‌های اجتماعی باشد و تهرانی که در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بدرخشد.
به گزارش فارس، احمد وحیدی، وزیر کشور ظهر دیروز در مراسم تودیع و معارفه استاندار تهران با اشاره به جایگاه خاص تهران در تحقق هویت اسلامی و انقلابی افزود: تهران بزرگ امروز در مرکز سنگرگاه مقابله با دشمنان قرار دارد و تهران مرکزیتی برای عاشقان اهل بیت با حضور شخصیت‌هایی همچون حضرت عبدالعظیم حسنی است.
وزیر کشور بیان کرد: می‌گویند تهران از نفس عارفان حاضر در این شهر در امن و امان است و تمام توجهات به این نقطه مهم متمرکز است که وظیفه بزرگی را برای مسئولان و مردم ایجاد می‌کند که در شأن آن بکوشند. وحیدی گفت: تهران باید تهرانی بدون فقر، محرومیت، عاری یا با کم‌ترین آسیب‌های اجتماعی باشد و تهرانی که در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بدرخشد. تهران باید در بهره‌وری الگو باشد و در استان تهران ۱۴ میلیون نفری، باید زندگی راحت‌تر و کم‌هزینه‌تری برای مردم فراهم شود.
وی ادامه داد: تهران بایستی نقطه مهمی در علم‌آموزی، فرهنگ آموزی و هر چیز خوب دیگری باشد و با هر تغییری نفس جدیدی دمیده می‌شود و در این تغییرات فرصت‌های خوبی برای تحول آفرینی است. امروز باید در تهران با حضور برادر عزیز و انقلابی محسن منصوری تلاش و نفس جدیدی آغاز شود؛ جوانی تلاشگر و انقلابی که در هر جایگاهی که حضور داشته موفقیت‌های خوبی کسب کرده و امروز مسئولیت سخت استان ۱۴ میلیونی تهران را به دست دارد. وحیدی گفت: امروز انتصاب این جوان انقلاب، حاکی از آن است که انقلاب در مسیر درستی در حرکت است و این امانت امروز به خوبی به نسل جوان منتقل می‌شود و آن حرف‌های زده شده مبنی بر انقطاع نسلی در مدیریت انقلاب اسلامی باطل شد. وی ادامه داد: با نگاه عقلانی، با مدیریت مردمی و نگاه تحول آفرین بایستی استاندار جدید تهران گام بردارد و هر جایی که سرمایه اجتماعی نظام دچار خلل شده، بایستی برگردد و این خلل‌ها با مدیریت جوان بایستی رفع شود و بایستی امروز منطقه‌ای در تهران نباشد که بگوییم منطقه محروم است.
وزیر کشور اضافه کرد: همراهی استاندار تهران با شهردار تهران نویدبخش است تا مشکلات با سرعت بیشتری برطرف شود و در پناه ظرفیت‌های معنوی، ظرفیت‌های مادی استان نیز بسیار بالاست که مهم‌ترین آن سرمایه انسانی و نخبگانی است. وحیدی با بیان اینکه با همدلی و همراستایی با شهردار تهران یکپارچگی رخ می‌دهد، گفت: اقتصاد دانش بنیان و دیجیتالی در تهران بایستی موج بزند و سهم اقتصاد دانش‌بنیان بر اساس رهنمود‌های رهبری تا ۵۰ درصد پیش‌بینی شده است که بایستی در تهران متجلی شود. وی ادامه داد: جایی که بایستی الگوی جدید حکمرانی اجتماعی تجربه شود، استان تهران است و قبل از آنکه عزیزان نیروی انتظامی به میدان آیند، بایستی با حکمرانی صحیح اجتماعی اجازه ایجاد مسائل اجتماعی و امنیتی را ندهیم. وزیر کشور در پایان با اشاره به ظرفیت‌های بالای اجتماعی و مردمی تهران و حضور مردم پایتخت در تمامی مسائل و موضوعات تأکید کرد: بایستی احیای امید و اعتماد در پناه همدلی و هم‌راستایی، سرلوحه کار باشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار