توسعه روابط اقتصادی با آذربایجان اولویت است
کد خبر: 1064213
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Sqj
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷
نماینده مردم تبریز
آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحولات اخیر در روابط بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، گفت: بدون تردید توسعه و بسط روابط اقتصادی با کشور دوست و همسایه اولویت اصلی تهران است.

حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی  در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه در مسائل اقتصادی همواره خواهان توسعه روابط اقتصادی با جمهوری آذربایجان هستیم، افزود: سخت گیری های اخیر برای حمل و نقل و عبور و مرور کامیون های ایران از سوی کشور آذربایجان درست نیست، آن هم در حالی که ایران همواره در همه موارد به آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان در مواقع سخت و حساس کمک کرده است.

وی خواستار خاتمه دادن دولت جمهوری آذربایجان به سخت‌گیری‌های غیر منطقی نسبت به رانندگان ایرانی شد.

میرتاج الدینی با بیان اینکه جمهوری آذربایجان نباید برای ترانزیت کالا از ایران مشکل ایجاد کند، اظهار کرد: از دولت جمهوری آذربایجان می خواهیم هرچه سریع تر رانندگانی که به دلیل واهی و سخت گیری بیش از حد، بازداشت کرده را آزاد و از اخذ عوارض سنگین و غیرمنطقی از آنها خودداری کند.

وی همچنین خواستار پایان دادن به بازرسی های بیش از حد عرف جمهوری آذربایجان شد که اخیرا نسبت به رانندگان ایرانی اعمال می شود.

میرتاج الدینی با انتقاد از نحوه رفتارهای اخیر مسوولان جمهوری آذربایجان با ایران، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر اساس حسن همجواری با جمهوری آذربایجان رفتار کرده و آنها را به عنوان کشوری برادر و مسلمان می دانیم و در سیاست خارجی جزو اولویت های خود قرار داده ایم.

وی با اشاره به اینکه عده ای در این میان منافع خود را در اختلاف میان دو کشور دوست و همسایه ایران و آذربایجان می بینند، گفت: بر همین اساس اخیرا" یکی از نمایندگان مجلس جمهوری آذربایجان ادعاهایی علیه ایران داشت که علما و مسوولان آذربایجانی در ایران نسبت به آن واکنش نشان دادند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آذربایجانی ها باید توجه داشته باشند تحت تأثیر برخی القائات که از سوی صهیونیست‌ها هدایت می شود، قرار نگرفته و با کشور همسایه خود از در خصومت وارد نشوند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار