شکستن هیمنه امریکا مهم‌ترین دستاورد عضویت ایران در شانگ‌های
کد خبر: 1064163
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Spv
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰

کشور‌های عضو سازمان همکاری «شانگهای» با بیش از ۳میلیارد جمعیت، خودشان را از سلطه‌گری‌های امریکا جدا کرده‌اند.
اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در گفتگو با آنا، با بیان اینکه امیدوارم دولت سیزدهم بتواند مشکلات را برطرف کند، گفت: در همین مدت کوتاه آغاز دولت جدید، به رغم تمام تبلیغات منفی که صورت گرفته بود، حجم زیادی واکسن کرونا وارد کشور شد و با گسترده شدن واکسیناسیون، فوتی‌های کشور ما بر اثر این بیماری، به شدت کاهش پیدا کرد. موفقیت حجت‌الاسلام رئیسی در روز‌های ابتدایی دولتش در زمینه مبارزه با کرونا که هم‌اکنون به مسئله اصلی کشور ما و تمام جهان تبدیل شده، قابل تقدیر است.
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در خصوص عضویت ایران در سازمان همکاری «شانگهای» اظهار کرد: در این خصوص از گذشته تلاش‌هایی صورت گرفته بود ولی این دستاورد در دوره دولت سیزدهم حاصل شد. بادامچیان ادامه داد: به طور قطع عضویت ایران در سازمان «شانگهای»، گشایش‌های اقتصادی زیادی را به همراه خواهد داشت، اما مهم‌ترین دستاورد آن، شکستن هیمنه امریکا و بر هم زدن تحریم‌های استکبار جهانی علیه جمهوری اسلامی ایران است.
وی با بیان اینکه کشور‌های عضو سازمان همکاری «شانگهای» با بیش از ۳میلیارد جمعیت، خودشان را از سلطه‌گری‌های امریکا جدا کرده‌اند، تصریح کرد: همین مطلب باعث شده است اهمیت عضویت ایران در این سازمان، دوچندان شود. دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به تلاش دولت سیزدهم برای برقراری ثبات در بازار مصالح ساختمانی گفت: دولت جدید در این زمینه هم توفیقاتی داشته است، ایجاد سازوکار برای افزایش تولید مصالح ساختمانی زمانبر است، اما هم‌اکنون فرآیند آن آغاز شده است.
بادامچیان در خصوص اعضای کابینه دولت سیزدهم، تصریح کرد: در مجموع افراد کارآمد و خوش‌سابقه‌ای برای کابینه دولت جدید انتخاب شدند و امیدواریم بتوانند با همراهی رئیس‌جمهور، رضایت مردم را جلب و امید و اعتماد ملت را که در اثر ناکارآمدی دولت قبل آسیب دیده، بازسازی کنند.
وی، درباره سفر‌های استانی رئیس‌جمهور اذعان کرد: نفس حضور مسئولان در میان مردم، بسیار پسندیده است، اما این اقدام حجت‌الاسلام رئیسی دو ویژگی دارد که آن را برجسته‌تر می‌کند؛ اول اینکه سفر‌ها در روز‌های تعطیل انجام می‌شود تا رئیس‌جمهور از رسیدگی به سایر امور کشور باز نماند و دوم اینکه سفر‌های اخیر حجت‌الاسلام رئیسی، بدون تشریفات خاص و ویژه صورت می‌گیرد. دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان اظهار کرد: در مجموع، ابتکارات و تلاش‌های دولت سیزدهم برای بهبود شرایط کشور قابل توجه است و امیدواریم تا با ایجاد ثبات در قیمت‌ها، پس از گذشت چند سال، تناسبی بین درآمد و مخارج مردم ایجاد شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار