روایت سباستین «گاندو» از پرطرفدار بودن ژانر جاسوسی
کد خبر: 1061229
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004S4b
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۰
سام نوری، بازیگر سریال «گاندو» درباره نقش خود در این مجموعه و تجربه همکاری با جواد افشار سخن گفت. سام نوری که طی‌شب‌های گذشته با نقش سباستین در سریال «گاندو» ظاهر شده بود درباره آن به عنوان اولین سریال جدی کارنامه خود به مهر گفت: من بازی در سریال‌ها را با ژانر کمدی شروع کردم، کمدی برایم همیشه جذاب بوده است، اما دوست داشتم تغییری در فضای بازیگری‌ام بدهم و «گاندو» اولین سریال جدی من در قاب تلویزیون است، البته همان نقش‌هایی هم که بازی می‌کردم کمدی نبود و فضایی متفاوت داشت

سام نوری، بازیگر سریال «گاندو» درباره نقش خود در این مجموعه و تجربه همکاری با جواد افشار سخن گفت.
سام نوری که طی‌شب‌های گذشته با نقش سباستین در سریال «گاندو» ظاهر شده بود درباره آن به عنوان اولین سریال جدی کارنامه خود به مهر گفت: من بازی در سریال‌ها را با ژانر کمدی شروع کردم، کمدی برایم همیشه جذاب بوده است، اما دوست داشتم تغییری در فضای بازیگری‌ام بدهم و «گاندو» اولین سریال جدی من در قاب تلویزیون است، البته همان نقش‌هایی هم که بازی می‌کردم کمدی نبود و فضایی متفاوت داشت. وی ادامه داد: پیش از این در شبکه نمایش خانگی «شهرزاد» را هم داشتم که خیلی متفاوت ظاهر شدم و نقش فردی بود که از تمام زوایا و اتفاقات پنهان یک ماجرا خبر داشت.
توصیف جواد افشار از نقش سباستین
نوری با اشاره به اینکه قرار بوده است در فصل اول «گاندو» هم حضور پیدا کند، توضیح داد: در نهایت این همکاری به فصل دوم سریال رسید و آقای جواد افشار درباره نقش سباستین گفت، نقشی است که هم جذاب است و هم در ارتباط با نقش شارلوت تأثیرگذار است. این بازیگر اضافه کرد: سباستین خودش نقش منفی نیست، اما به دلیل دلبستگی‌ای که به شارلوت دارد تن به یکسری کار‌ها می‌دهد که حتی از چارچوب زندگی معمولی‌اش خارج است. وی درباره مشورت‌های جواد افشار در بازی این نقش و در کارگردانی کار عنوان کرد: آقای جواد افشار بیشتر در فضاسازی و لحن بازیگران مشورت می‌داد. او نویسندگی آرش قادری را دوست دارد، به متن‌های او خیلی پایبند است و برای همین دیالوگ‌ها خیلی کم بازنویسی می‌شد و اگر قرار بود جمله‌ای را تغییر دهد، بیشتر لحن را دچار تغییر می‌کرد.
تلاش کارگردان برای باورپذیر کردن سریال
نوری با اشاره به بازخورد‌های این سریال عنوان کرد: برای برخی مرغ همسایه غاز است و اگر همین محتوا توسط خارجی‌ها ساخته شود، آن را می‌پذیرند، با این حال بازسازی چنین قصه‌هایی بسیار جذاب است. همانطور که این سریال بسیار پرمخاطب بود و خیلی‌ها آن را قبول داشتند، عده‌ای هم ممکن است نقد وارد کنند. وی درباره تلاش برای شعاری نبودن سریال در ژانر امنیتی گفت: برای جواد افشار خیلی سخت بود که هم این ماجرا‌ها را به نوعی نمایش دهد که چیزی لو نرود و هم به گونه‌ای آن‌ها را دراماتیزه و طراحی کند که باورپذیر باشد. مخاطب امروز ما هم باهوش است و تمام جزئیات را با دقت می‌بیند و تحلیل می‌کند. نمره قبولی «گاندو» هم بر این اساس بالا بود و مخاطب تا ۹۰ درصد برایش باورپذیر بوده که چنین اتفاقاتی در کشور رخ داده است.
سؤالات مردم درباره سریال
این بازیگر با اشاره به علاقه مخاطبان به نقش خود هم عنوان کرد: مخاطب بیشتر درگیر این بود که رابطه‌ام در قصه با شارلوت چگونه است و می‌پرسیدند رایزن فرهنگی سفارت فرانسه چرا باید باج بدهد؟
وی درباره پرطرفدار بودن ژانر جاسوسی نیز عنوان کرد: خود من سریال‌های جاسوسی را خیلی دوست دارم، البته بیشتر فیلم خارجی دیده‌ام و برای من ژانر جذاب و به‌روزی است. یکی از دلایلی که «گاندو» هم مورد توجه قرار گرفت از همین حیث بود.
بازیگر سریال «گاندو» اضافه کرد: نیاز به همه ژانر‌ها از کمدی تا جاسوسی و حتی کودک و درام در جامعه وجود دارد. ما تجربیات مختلفی داریم که باید به مخاطب برسانیم و آن‌ها را می‌توان از طریق ژانر‌های مختلف منتقل کرد. ممکن است در جوامعی به دلیل اتفاقات مختلف یک ژانر ارجحیت پیدا کند یا کمتر رغبت به آن باشد، امروز به دلیل چالش‌های اقتصادی مردمی که روزانه از دست می‌روند و غمی که در آن‌ها نشسته است، شاید دیگر تحمل دیدن یک تراژدی دیگر نباشد و مخاطب بخواهد بیشتر کمدی‌ها را ببیند.
وی اضافه کرد: هوشمندی سیاستگذاران است که بتوانند ژانر‌های دیگری را در این فضا جایگزین کنند. شاید ما توان دیدن تراژدی را نداشته باشیم، اما کمدی و حتی فضای جاسوسی می‌تواند دلنشین باشد، چون مخاطب را از فکر و خیال درمی‌آورد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار