پرداخت مالیات از ابزار مهم عمران و آبادانی کشور است
کد خبر: 1055630
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QcI
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۴
امام جمعه ازنا:
حجت الاسلام سپهوند، با بیان اینکه پرداخت مالیات از ابزار مهم عمران و آبادانی کشور است، گفت: در زمینه هزینه مالیات باید برای مردم شفاف سازی شود.

به گزارش جوان از لرستان، حجت الاسلام«علی سپهوند»، امروز(23تیر) در دیدار رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان ازنا به همراه جمعی از کارکنان این نهاد به مناسبت گرامیداشت هفته امور مالیاتی اظهارداشت: مردم باید به این باور برسند که اگر می خواهند عمران و آبادانی در کشور انجام شود؛ یکی از ابزارهای آن پرداخت مالیات است.

امام جمعه ازنا با بیان اینکه اگر بحث مالیات شفاف و درست اخذ و هزینه شود، مردم خودشان راغب به پرداخت مالیات می شوند؛ افزود: عدم شفافیت در کارکرد مالیات، زمینه نگاه منفی نسبت به پرداخت مالیات را فراهم می ‌کند، بنابراین عدالت در اخذ مالیات عامل استحکام اعتماد مردم به حوزه مالیات می شود.

وی با تأکید بر اینکه مالیات باید به نسبت درآمد افراد سنجیده شود، اذعان کرد: مالیات گریزان و ثروت اندوزان و اشخاصی که با درآمدهای کلان، پیچ و خم قانون را دور می‌ زنند تا مالیات خود را پرداخت نکنند، باید با چنین افرادی برخورد جدی و قانونی شود.

حجت الاسلام سپهوند تکریم و مدارا با مردم و رعایت انصاف در بحث مالیات به ویژه در شرایط کنونی کشور را خواستار شد و بیان کرد: سازمان مالیات نباید برای اصناف متضرر در این ایام فشار مضاعف بیاورد و به مشکلات آنها بیافزاید؛ بلکه باید حمایت‌های لازم برای کاهش مشکلات اصناف، همکاری نماید.

 

برچسب ها: مالیات ، مردم ، کشور
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار