چند دوز واکسن کرونا نیاز داریم؟
کد خبر: 1051745
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Pbd
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۱
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، بر ضرورت تهیه حداقل ۱۲۰ میلیون دوز واکسن کووید ۱۹ برای رسیدن به ایمنی جمعی در کشور تاکید کرد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: علیرضا رئیسی اظهار داشت: بر اساس سند ملی واکسیناسیون، برای اینکه بالای ۷۰ درصد جمعیت کشور واکسینه شوند، نیاز داریم حداقل ۱۲۰ میلیون دوز واکسن تهیه کنیم.

وی با عنوان این مطلب که ادامه برنامه ملی واکسیناسیون کشور با اولین واکسنی که به دست ما برسد ادامه می‌دهیم، گفت: این واکسن می‌تواند شامل واکسن ایرانی یا خارجی باشد و یا اینکه سبدی از واکسن‌های داخلی و خارجی را داشته باشیم. از نظر ما تفاوتی بین واکسن‌ها وجود ندارد، فقط باید تاییدیه‌های لازم را داشته باشند.

رئیسی ادامه داد: برای ادامه واکسیناسیون نیاز داریم حداقل ۴۰ درصد از محل واکسن‌های خارجی و ۶۰ درصد واکسیناسیون با واکسن‌های تولید داخل انجام می‌شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر تزریق دوز یادآور واکسن، تصریح کرد: پیش بینی ما این است که واکسن‌ها حتماً نیاز به دوز یادآور دارند.

وی افزود: بنابراین موجودی واکسن حداقل در سال اول برای ما خیلی اهمیت دارد و برای سال‌های بعد از محل واکسن‌های تولید داخل استفاده خواهیم کرد.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار