۳۶ دستگاه استخراج غیرمجاز رمز ارز دیجیتال در خرم‌آباد کشف و ضبط شد
کد خبر: 1050832
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PMu
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۰
رئیس پلیس فتای لرستان:
ابراهیمی، از کشف ۳۶ دستگاه استخراج غیرمجاز رمز ارز دیجیتال در خرم‌آباد خبر داد و گفت: در این راستا یک نفر نیز دستگیر شد.

به گزارش جوان از لرستان، سرهنگ آرش ابراهیمی، امروز(17خرداد)، در جمع خبرنگاران از شناسایی مزرعه بیت کوین غیرمجاز فعال در شهر خرم آباد خبرداد و اظهارداشت: این اقدام از سوی کارشناسان پلیس فتای لرستان با انجام اقدامات اطلاعاتی نامحسوس و تحقیقات میدانی انجام شد.

رئیس پلیس فتای لرستان با اشاره به کشف محل نگهداری دستگاه های ماینر (دستگاه استخراج ارز دیجیتال)، افزود: ۳۶ دستگاه استخراج غیرمجاز رمز ارز دیجیتال در خرم‌آباد کشف و یک نفر نیز دستگیر شد.

وی ادامه داد: در این راستا یک نفر نیز شناسایی، دستگیر و با تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قانونی شد.

ابراهیمی با اشاره به استقبال از رمز ارزها و افزایش نرخ آنها به خصوص بیت کوین در بازارهای جهانی، بیان کرد: سودجویان با وارد کردن دستگاه‌های ماینر به صورت قاچاقی، ایجاد مزارع استخراج رمز ارز و سرقت برق خانگی سبب افزایش مصرف و قطعی برق شده اند.

رئیس پلیس فتای لرستان عنوان داشت: از مردم درخواست می شود که در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی گزارش دهند.

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار