سرمایه گذاری در حاشیه شهر از اولویت های برنامه شورای آینده است
کد خبر: 1046115
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004O8p
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵
عضو شورای وحدت نیروهای انقلاب خراسان رضوی
حمیدرضا ترقی در سومین نشست رسانه‌ای و خبری شورای وحدت و ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی که به مناسبت روز شورا و ضرورت تبیین اهداف عالی شورا در قانون اساسی برگزار شد،اظهار کرد : اولویتهای سرمایه گذاری و برنامه ریزی شورای شهر آینده در حاشیه شهر می باشد و تلاش ما این است که نیروهایی که از حاشیه شهر برخاستند و برای این موضوع برنامه دارند، در شورا راه پیدا کنند.

سخنگو و نایب رییس شورای وحدت و ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی ابراز کرد: شورای وحدت و شورای ائتلاف در خراسان رضوی یک هدف و نیت را دنبال می‌کنند، اما در اجرا دو ظرفیت متفاوت دارند، در این دوره مانند انتخابات مجلس شورای اسلامی، شورای وحدت و شورای ائتلاف یکی شدند، زیرا در انتخابات گذشته مردم به این شورا اعتماد کردند.

وی تصریح کرد:دو کارگروه را برای انتخابات ۱۴۰۰ ایجاد کرده‌ایم، کارگروه اول آسیب‌شناسی شوراهای شهر گذشته را مورد بررسی قرار می‌دهد و کارگروه دوم که از ۴۰ متخصص در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری تشکیل شده برنامه چهار ساله شورای شهر را تدوین می‌کنند تا بر اساس اولویت‌هایی که در خواست‌های مردم است، پیگیری‌ها دنبال شود.

ترقی با اشاره به اینکه در شورای شهر آینده اعضای شورا باید عمدتاً گرایش تخصصی داشته باشند، متذکر شد: در شورای شهر آینده باید گرایش‌های سیاسی به حداقل برسد و اعضا کارآمد و حلال مشکلات مردم باشند تا به نحو مطلوب اهداف را دنبال کنند.

وی بیان کرد: در برنامه های شورای آینده ایجاد شهر بانشاط، معنویت و زیارت و با نگاه اقتصادی و تجارت است که با گنجاندن این عناصر در این شهر نشاط، سرزندگی و تفریح رادر مرکز و حاشیه شهر رونق دهیم .

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی تشریح کرد: فرایندی در انتخابات فراهم شده که مردم به صالح‌ترین افراد برای انتخابات شورای شهر رأی می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: نامزدهایی که برای انتخابات شورای شهر انتخاب می‌شوند، نباید شورا را سکویی برای مسؤولیت‌های دیگر ببینند، به همین دلیل اعضای شورای شهر ششم حق گرفتن مسؤلیت جدید خارج شورا را ندارند.

ترقی با اشاره به اینکه امیدواریم در انتخابات ۱۴۰۰ شاهد حضور حداکثری و یک رقابت سالم باشیم، گفت: نباید به دشمن اجازه دهیم از انتخابات برای سیاه‌نمایی دستاوردهای انقلاب اسلامی استفاده کند، زیرا همه دولت‌ها با هر تفکری تلاش کردند تا به تقویت نظام جمهوری اسلامی کمک کنند.

وی با بیان اینکه درب ائتلاف به روی همه نیروهای انقلابی باز است، خاطرنشان کرد: در شورای آینده باید نقش زنان و جوانان پررنگ باشد، شهر مشهد شهری معنوی است و به همین دلیل باید نقش روحانیت نیز در آن پررنگ باشد.

این فعال سیاسی افزود:اعضای شورای شهر باید جوان و باانرژی باشند و اینکه پشت میز نشین نباشند و برای شهردار نیز فردی باشد تا مشکلات راازنزدیک لمس کرده و بتواند مشکلات حاشیه شهر را نیز حل کند.

 وی تاکید کرد:برای مقابله با کرونا راهکاری برای زندگی با کرونا و حفظ فعالیت‌های اقتصادی با کرونا طراحی کنیم، دولت هم فقط تعطیل می‌کند، این صورت مساله پاک کردن حل مسأله نیست، و رهبر تاکید داشتند فکر کنید چند سال قرار است با این ویروس زندگی شودو شورای شهر باید طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، مانع زدایی کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار