ضرورت ترویج سبک زندگی اسلامی و قرآنی در جامعه
کد خبر: 1040465
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mfh
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
نماینده ولی فقیه در لرستان مطرح کرد؛
حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با بیان اینکه موفقیت انقلاب اسلامی را در گرو گسترش تعلیم و تربیت اسلامی در جامعه است، گفت: باید سبک زندگی اسلامی و قرآنی در جامعه ترویج یابد.

به گزارش جوان از لرستان، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی، در طرح دوشنبه‌های قرآنی که در بستر فضای مجازی برگزار شد، گفت: این طرح در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اجرا می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان هدف از اجرای طرح دوشنبه های قرآنی را توسعه فرهنگ قرآن، عترت، انس و الفت هر چه بیشتر دانشجویان و معلمان با مفاهیم نورانی کلام وحی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه قرآن حبل الله است، تصریح کرد: قرآن نور است و این نور به انسان روشنایی می‌دهد و امت اسلامی باید با قرآن پیوند پیدا کند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به وجود امکانات گوناگون، توانمندی‌های بسیاری، عقل، فکر، استعدادهای فراوان برای هر فردی ادامه داد: اگر نور و روشنایی نباشد نمی‌توانیم راه را تشخیص و از این امکانات استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه قرآن نور است و مسیر را برای انسان روشن می‌کند، خاطرنشان کرد: راه برون رفت از مشکلات مادی، معنوی، روحی، روانی، جسمی و عقب ماندگی‌ها بهره مندی از تعالیم و معارف قرآنی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان به توطئه ها و دسیسه های فرهنگی دشمن اشاره کرد و افزود: با تمسک با قرآن توانستیم در مقابل نظام سلطه و حیله‌های شیطان بزرگ ایستادگی کنیم.

وی نتیجه ایستادگی ملت ایران را عزت و شرافتمندی نظام اسلامی عنوان کرد و ادامه داد: تمسک به قرآن سبب شکست دشمن در هر زمینه ای بوده و هست.

دانشگاه فرهنگیان از ارکان اصلی گسترش تعلیم و تربیت اسلامی است

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی بر ضرورت تبیین و ترویج سبک زندگی اسلامی تأکید کرد و گفت: خواندن، قرائت، تفسیر، تدبر و برگزاری نشست‌های قرآنی مقدمه‌ای برای ترویج سبک زندگی قرآنی و اشاعه تعلیم و تربیت اسلامی در جامعه است.

وی موفقیت انقلاب اسلامی را در گرو گسترش تعلیم و تربیت اسلامی در جامعه عنوان کرد و افزود: کی از ارکان اصلی گسترش تعلیم و تربیت اسلامی دانشگاه فرهنگیان است.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب دینی و مذهبی است، اظهار داشت: با تعلیم و تربیت دینی و اسلامی نسل نو باید جلوی توطئه ها و نفوذ فرهنگی دشمنان گرفته شود.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی یادآور شد: باید سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش و سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها در کشور و به تبع آن استان لرستان اجرا شوند.

برچسب ها: قرآن ، سبک زندگی ، جوانان
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار