جدیدترین آمار جهانی کرونا سه شنبه ۱۲ اسفند ۹۹
کد خبر: 1040404
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mei
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷
طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته بیش از ۵۸ هزار و ۹۰۰ نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شدند و همچنین ۱۴۳۹ نفر جان خود را از دست دادند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۱۴ میلیون و ۹۹۵ هزار و ۳۸۱ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار و ۲۹۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۹۰ میلیون و ۷۲۱ هزار و ۲۲۵ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۵۸ هزار و ۹۱۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۹ میلیون و ۳۱۴ هزار و ۲۵۴ نفر رسیده است؛ تاکنون ۵۲۷ هزار و ۲۲۶ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۲ هزار و ۲۸۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۱ میلیون و ۱۲۴ هزار و ۵۲۷ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تاکنون ۱۵۷ هزار و ۲۷۵ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۳۸ هزار و ۳۴۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۰ میلیون و ۵۸۹ هزار و ۶۰۸ نفر مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۲۵۵ هزار و ۸۳۶ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند.

کشور‌های روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا نیز به‌ترتیب با ۴ میلیون و ۲۵۷ هزار و ۶۵۰, ۴ میلیون و ۱۸۲ هزار و ۹, ۳ میلیون و ۷۶۰ هزار و ۶۷۱, ۳ میلیون و ۲۰۴ هزار و ۵۳۱ و ۲ میلیون و ۹۳۸ هزار و ۳۷۱ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های ترکیه با ۲ میلیون و ۷۱۱ هزار و ۴۷۹ مبتلا و آلمان نیز با ۲ میلیون و ۴۵۵ هزار و ۵۶۹ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، هند و برزیل به ترتیب با ۱۹ میلیون و ۸۱۷ هزار و ۵۳۲, ۱۰ میلیون و ۷۹۸ هزار و ۹۲۱ و ۹ میلیون و ۴۵۷ هزار و ۱۰۰ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:
 
جدیدترین آمار جهانی کرونا سه شنبه ۱۲ اسفند ۹۹
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار