جمع آوری 19 میلیارد ریال زکات در شهرستان نورآباد
کد خبر: 1040237
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mc1
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۶
امام جمعه نورآباد:
حجت الاسلام خانی محرومیت زدایی و دستگیری از نیازمندان را از مصارف زکات دانست و گفت: امسال ۱۹ میلیارد ریال زکات از کشاورزان این شهرستان جمع آوری شده است.

به گزارش جوان از لرستان، حجت الاسلام محمد خانی، امروز(10 اسفند) در جلسه شورای زکان شهرستان دلفان، با اشاره همیت زکات و نقش به سزای آن در دستگیری و حمایت از فقرا و مساکین اظهار داشت: محرومیت زدایی و دستگیری از نیازمندان را از مصارف زکات است.

امام جمعه نورآباد، افزود: لازم است مسئولان امر به زکات اهمیت بیشتری داده و کاستی و کم کاری ها را جبران کنند.

وی افزود: امسال ۱۹ میلیارد ریال زکات امسال از کشاورزان ۴۴۴ روستای این شهرستان جمع‌آوری شده است.  

حجت الاسلام خانی بیان کرد: زکات جمع آوری شده در مواردی همچون کمک به ساخت مسجد، خانه عالم، غسالخانه، کمک هزینه خرید جهیزیه، درمان مددجویان نهادهای حمایتی و تامین لوازم خانگی هزینه می شود.

وی با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته اظهار داشت: از محل دریافت زکات، جهیزیه سه نوعروس تامین، تهیه چهار هزار بسته موادغذایی جهت نیازمندان، کمک هزینه درمان هفت بیمار و بازسازی، مرمت و نوسازی مساجد روستایی انجام شده است.

امام جمعه نورآباد ابراز کرد: زکات یکی از احکام دقیق اسلامی با هدف فقرزدایی است بنابراین باید در مصرف آن بسیار دقت شود تا به دست نیازمندان برسد و گره گشای مومنان مستحق باشد.

حجت الاسلام خانی در ادامه با اشاره به اهمیت برنامه ریزی برای کاهش آسیب های اجتماعی چون طلاق، بیان کرد: افزایش آمار طلاق در دلفان موجب نگرانی های جدی برای جامعه شده است.

وی با اشاره به اینکه 7۰درصد طلاق ها توافقی است، افزود: لازم است دستگاههای مربوطه و صاحب نظران باید مقوله بهداشت روانی را جدی بگیرند

برچسب ها: زکات ، اسلام ، محرومیت
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار