مردمی بودن ارتش از عوامل پیروزی انقلاب اسلامی بود
کد خبر: 1037420
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Lsa
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۷
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۱ حمزه آذربایجان با اشاره به لزوم مطالعه و تحقیق در زمینه نقش ارتش در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: مردمی بودن و در کنار مردم بودن ارتش، یکی از عوامل مهم در به ثمررسیدن انقلاب اسلامی بود.

امیر سرتیپ دوم عیسی میرزایی در جمع کارکنان ارتشی یگان های مستقر در تبریز افزود: دلایل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی را می توان در چند گروه دسته بندی کرد که نخستین آنها، رهبری هدایتگرانه حضرت امام خمینی(ره) بود.

وی افزود: عامل دوم حضور مردم در کنار امام بود که امروزه همه می دانیم هیچ تحول و انقلابی بدون حضور مردم امکان پذیر نیست.  

مقام ارشد نظامی ارتش در استان های آذربایجان شرقی و اردبیل گفت: سومین عامل که جزو عوامل اصلی و کلیدی پیروزی انقلاب اسلامی بود همراهی ارتش با انقلاب بود و همین همراهی روند پیروزی انقلاب اسلامی را سرعت بخشید.

میرزایی افزود: بدنه ارتش از سال ۴۲ تا سال ۵۷ با امام همراه بود و در رخدادهای این دوران این موضوع بارها ثابت شد و تنها تعدادی از فرماندهان ارتش از این دایره خارج بودند.

وی از شهید سپهبد قرنی به عنوان نخستین ارتشی شهید انقلاب نام برد و گفت: سپهبد قرنی از زمان قبل از سال ۴۲ نیز با رژیم پهلوی مشکل داشت و به اعدام محکوم شده بود که با وساطت تعدادی از علما اعدام نشد.

میرزایی افزود: وی بعد از نهضت امام خمینی(ره)، باردیگر به اعدام محکوم شد که باز هم با وساطت علما، حکومت از تصمیم خود انصراف داد و این داستان ادامه داشت تا این که سپهبد قرنی به عنوان نخستین شهید انقلاب اسلامی به شهادت رسید.

وی به نقش ویژه ارتش قبل انقلاب در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرده و  گفت: ارتشی ها از مدت ها قبل از انقلاب با امام(ره) در ارتباط بودند و گام های بزرگی در راه پیروزی نهضت برداشتند.

میرزایی افزود: از جمله اقدامات ارتش قبل انقلاب در پیروزی انقلاب اسلامی می توان به چاپ اعلامیه های امام خمینی(ره) در چاپ خانه های ارتش اشاره کرد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۱ حمزه آذربایجان گفت: هیچ تانکی از ارتش در زمان انقلاب مسلح نبود و حتی یک گلوله تانک توسط ارتش به سمت مردم تیراندازی نشد و این نشانگر مردمی بودن ارتش است.

میرزایی افزود: حتی بیشترین آمار جابجایی زخمی ها و بیماران به بیمارستان ها در زمان حکومت نظامی توسط ادوات و خودروهای ارتش انجام می شد.

وی گفت: از اتفاقات مهم این ایام می توان به بیعت نیروی هوایی ارتش با بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی اشاره کرد و این اقدام، یک گام بسیار مهم رو به جلو در راه پیروزی انقلاب بود از این رو پس از پیروزی انقلاب، حضرت امام ره دستور به ابقا ارتش دادند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار