شرکت های دانش بنیان مورد حمایت قرار می گیرند
کد خبر: 1032279
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KXf
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری:
ستاری گفت: برای تقویت حمایت از تولید دانش بنیان شرکت های دانش بنیان نوپا مورد حمایت قرار می گیرند.

به گزارش خبرنگار جوان از لرستان، سورنا ستاری، امروز(2 دی) در  بازدید از مراکز علمی و تحقیقاتی لرستان، افزود: تقویت شرکت های دانش بنیان بستر تقویت پژوهش وتولید دانش بنیان است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از حمایت ویژه از شرکت های دانش بنیان خبرداد و  افزود: برای تقویت حمایت ازتولید دانش بنیان، شرکت‌های دانش بنیان نوپا و تازه تاسیس مورد حمایت مالی قرار می گیرند.

وی ادامه داد: در صورت تصویب بودجه دولت در مجلس برای این معاونت، حمایت طرح های علمی و دانش بنیان افزایش خواهد یافت.

ستاری خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی و همچنین صندوق توسعه به شرکت‌ها ادامه دارد و هر هفته طرح های مربوطه به صورت مجازی در کشور افتتاح می شود.

وی اذعان داشت: بیش از پنج هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد که طرح های تحقیقاتی و اجرایی آنها به طور مستمر انجام می شود که به عنوان مثال در حوزه کرونا محصولات و اقدامات به صورت اکوسیستم فعال بوده و وارد بازار می‌شوند.

وی افزود: استان لرستان از استان‌های بسیار با ظرفیت در این حوزه است اما به اندازه داشته های موجود و توانایی بالقوه توسعه پیدا نکرده است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد:  توسعه پارک علم و فناوری، ایجاد شرکت‌های دانش بنیان، حل مشکلات مربوط به حوزه‌های مختلف کشاورزی، دامپروری، گیاهان دارویی و تجهیزات پزشکی می‌تواند زمینه توسعه لرستان را فراهم آورد که در این راستا با استانداری لرستان نیز تفاهم خواهیم کرد که اعتبار خوبی برای این حوزه در نظر گرفته شود.

 

گفتنی است، افتتاح طرح لانه پرروش حیوانات آزمایشگاهی، بازدید از آمایشگاه مرکزی دانشگاه لرستان و بازدید از مراکز علمی و فناوری استان از برنامه های سفریک روزه سفر  معاون علمی رییس جمهوری به لرستان است.

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار