نبود نظارت صحیح از عوامل ایجاد لایه های نهان مفاسد اقتصادی است
کد خبر: 1028566
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JZm
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
دبیر قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی استان لرستان:
پرنیان با بیان اینکه نبود نظارت صحیح از عوامل ایجاد لایه های نهان مفاسد اقتصادی است، گفت: قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی در مبارزه با فساد اداری و اقتصادی نقش آفرین است.

ضرغام پرنیان، به خبرنگار جوان آنلاین از لرستان، گفت: فساد تخریت کننده محکم ترین ستون های جامعه است.

وی با بیان اینکه مساله فساد آثار مخرب دلزدگی و نا امیدی را به وجود می آرود و جامعه را از مدل مطلوب به سمت سراشیبی سقوط می کشاند، افزود: در سال‌های اخیر موضـوع مفاسـد اقتصادی تبدیـل بـه امری پیچیده و فراگیـر شـده که ضـرورت مبارزه با آن بر کسی پوشیده نیست.

پرنیان ادامه داد: مبارزه با مفاسد اقتصادی و ریشه کردن فساد و سالم سازی اقتصاد ایران اسلامی، تحقق و اجرای منویات و فرامین رهبر معظم انقلاب در زمینه مبارزه با فساد و تحقق عدالت اجتماعی و جلوگیری از نهادینه شدن اشرافیگری در جامعه از جمله اهداف شکل گیری این قرارگاه است.

وی با بیان اینکه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مهم ترین پیام انقلاب و مکتب امام خمینی (ره) مبارزه با فساد، مبارزه با اشرافیت و دفاع از مظلومیت، کوخ نشینی و حقوق مردم مستضعف است، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی خدمات بسیار بزرگی برای جامعه داشته است و برحسب بعضی غفلت ها و عدم نظارت ها لایه هایی از فساد در سیستم کشور رخنه کرده است.

دبیر قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی استان لرستان با بیان اینکه قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی می تواند بازوی دستگاه قضایی در مبارزه با فساد اداری و اقتصادی باشد، بیان داشت: تا کنون این قرارگاه در 23 استان کشور تأسیس شده است.

دبیرقرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی استان لرستان افزود: کار کارشناسی شده در این قرارگاه انجام می شود و در هر حوزه ای بنا داریم با ورود افراد متخصص و با استدلال دقیق پی گیر مشکلات و دغدغه های مردم باشیم.

وی با اشاره به وجود مفاسدی چون قاچاق کالا، فساد اداری و اقتصادی، افزود: لایه های نهان برحسب عدم نظارت صحیح در درون سیستم اداری شکل گرفته است، بخشی از این پدیده ناشی کوتاهی های دستگاه نظارت و بخشی هم مربوط به کوتاهی مجلس در قانون گذاری برای بسته شدن منافذ فساد است.

پرنیان عنوان داشت: قرارگاه مردمی مبارزه با مفاسد اقتصادی در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و تاکید بر مبارزه همه جانبه با فساد و با هدف پیشگیری از مفاسد اقتصادی راه اندازی شده است و مردم پایه های اصلی قرارگاه مبارزه با مفاسد هستند.

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار