جبهه اصلاحات با تعدد کاندیدا در ۱۴۰۰ روبه‌رو است
کد خبر: 1027009
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JAf
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۸
برخی اصلاح‌طلبان معتقدند که نباید با احزاب دیگر در مورد حمایت از روحانی ائتلاف می‌کردند و بهتر بود که به دفاع از کاندیدای خودشان می‌پرداختند. کاندیدای اصلاح‌طلب محمدرضا عارف بود که خاتمی با علم به عدم رأی‌آوری، او را مجبور به انصراف کرد.

حالا اسماعیل گرامی‌مقدم، سخنگوی حزب اعتماد ملی و مشاور مهدی کروبی در مورد احتمال ائتلاف مجدد اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ گفته که «در حال حاضر اصلاح‌طلبان همچنان باور دارند که باید با نامزد اصلاح‌طلب وارد انتخابات شد؛ آن‌قدر هم جبهه اصلاحات با تعدد نامزد روبه‌رو است که اگر بتوانیم از همین نامزد‌ها بر سر یکی به اجماع برسیم، هنر کرده‌ایم. البته تا روز انتخابات ممکن است اتفاقات متعددی رخ دهد و سیاست‌ها متناسب با آن‌ها تعیین شود، اما تا اینجای کار به اطمینان می‌گویم که اصلاح‌طلبان با نامزد اصلاح‌طلب وارد کارزار انتخابات می‌شوند، زیرا واقعاً ائتلاف برای اصلاح‌طلبان هزینه‌های زیادی در پی داشت.
 
علاوه بر این ائتلاف در ایران منحصر به فرد است. در هیچ کجای دنیا قبل از انتخابات ائتلاف رخ نمی‌دهد و ائتلاف در کشور‌های دیگر بعد از پیروزی یک حزب رخ می‌دهد».

چنانچه روشن است همین گرامی‌مقدم هم با همه شدت مخالفتش با ائتلاف، مطمئن نیست که تا شب انتخابات چه روی بدهد. از جمله انتقادات خواص حزبی اصلاح‌طلب به رهبران اصلاحات، گرفتن تصمیمات بدون اعمال نظر احزاب و تصمیم‌سازی برای شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان بود. به نظر می‌رسد همچنان هم این نگرانی از سوی احزاب اصلاح‌طلب وجود دارد که در شب‌های پایانی منتهی به انتخابات تصمیمات از بالا و دیکته آن به نامزد‌های اصلاح‌طلب همه برنامه‌ها را به هم بزند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار