دمشق: ۲۷ کشور و ۱۲ نهاد بین‌المللی در همایش بازگشت آوارگان حاضر می‌شوند
کد خبر: 1026788
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004J76
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
معاون وزیر خارجه سوریه گفت هدف از کنفرانس آوارگان سوری پیشبرد روند بازسازی و حمایت از آن با استفاده از نیروی جوانان سوری و توقف سیاسی کردن مسئله آوارگان است.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: «ایمن سوسان» معاون وزیر خارجه سوریه خبر داد که کنفرانس بازگشت آوارگان سوری امروز (چهارشنبه) در دمشق با سخنرانی ویدئویی «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه آغاز می‌شود.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از سوسان گزارش داد که در این کنفرانس، ۲۷ کشور و ۱۲ نهاد بین‌المللی مشارکت خواهند داشت.

این مسئول سوری درباره اهداف این نشست گفت: «هدف از این کنفرانس، پیشبرد روند بازسازی و حمایت از آن با استفاده از نیروی جوانان سوری و توقف سیاسی کردن مسئله آوارگان است».

وی بر این باور است که پس از دستاوردهای میدانی که در سوریه حاصل شد، نمی‌توان، بدون حضور این خیل عظیم از شهروندان سوری که در خارج از این کشور حضور دارند، ثبات را در سوریه برقرار کرد.

سوسان خاطر نشان کرد، دولت سوریه اقداماتی مانند فراهم کردن زیرساختها در مناطق آسیب دیده و تدوین قوانین لازم را برای تسهیل بازگشت آوارگان سوری انجام داده است.

وی با اشاره به اصلاح قانون خدمت سربازی و مصالحه‌هایی که از سوی دمشق مطرح می‌شود، تأکید کرد، وزارت خارجه سوریه روزانه از کنسولگریهای کشورهای مختلف، حدود ۲۰۰ درخواست برای حل و فصل وضعیت سوریهای حاضر در خارج از این کشور دریافت می‌کند که با ۹۹% از این درخواستها موافقت می‌شود.

معاون وزیر خارجه سوریه این نشست را حامل دو پیام دانست: پیام نخست خطاب به سوریهای حاضر در خارج از این کشور مبنی بر اینکه دولت سوریه از بازگشت این افراد به کشور خود و مشارکت آنان در بازسازی سوریه، استقبال می‌کند و برای تضمین یک زندگی شرافتمندانه برای این افراد، تلاش خواهد کرد.

پیام دوم سوسان نیز خطاب به جامعه بین‌الملل است تا موانع موجود بر سر راه بازگشت آوارگان را بردارد، از سیاسی‌کاری سازمان یافته این مسئله انسانی دست بردارد، تحریمهای اقتصادی علیه سوریه را لغو کند و در بازسازی این کشور سهیم شود.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار