«خون شد» کیمیایی درباره اقتصاد شکننده ایران است
کد خبر: 1026274
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Iyo
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۵
در گفت‌وگوی «جوان» با علیرضا زرین‌دست مطرح شد
خیلی دوست دارم مجال اکران فیلم «خون شد» فراهم شود تا در سینما‌ها دیده شود ولی با توجه به وضعیت کرونا، واقعاً مشخص نیست به اکران برسد یا نه.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: علیرضا زرین‌دست فیلمبردار باسابقه با بیان این مطلب به «جوان» گفت: بروز کرونا باعث شده کمیت تولیدات پایین بیاید، هر چند برخی می‌کوشند در همین دوران نیز تولید داشته باشند ولی در مجموع کم‌کاری‌ها و بیکاری‌های عوامل سینما خیلی بیشتر از قبل شده است.

این فیلمبردار پیشکسوت در ادامه می‌گوید: خودم ماه‌هاست کار تازه‌ای را تجربه نکرده‌ام و آخرین فیلمی که سال قبل فیلمبرداری‌اش کردم «خون شد» مسعود کیمیایی بود که جزو تجربیات خوب کاری‌ام است و خیلی دوست دارم مجال اکرانش فراهم شود تا در سینما‌ها دیده شود ولی با توجه به وضعیت کرونا، واقعاً مشخص نیست به اکران برسد یا نه.

زرین‌دست درباره اشارات «خون شد» کیمیایی به سوداگری‌های بازار ارز عنوان کرد: آن سکانس‌های مربوط به مرکز تجارت جهانی که در محیطی با سقف کوتاه تصویربرداری شد، برای خودم هم به عنوان مدیر فیلمبرداری خیلی‌تر و تازه و جذاب بود، به خصوص که کیمیایی کوشیده بود با نشانه‌گذاری‌های درست توجه مخاطب را به سمت اقتصاد شکننده‌ای ببرد که بدجوری همه را به دردسر انداخته است.

مدیر فیلمبرداری «ضیافت» و «کلوزآپ» گفت: متأسفانه وضعیت بسیاری از مردم به خاطر شیوع کرونا دستخوش آسیب شده و سینماگران نیز اوضاع خوبی ندارند، چون نه تنها زمینه فعالیت‌شان محدود شده است بلکه به لحاظ حمایت‌های صنفی هم در اقلیت به سر می‌برند و انگاری هیچ کس به فکر آن‌ها نیست.

زرین‌دست ادامه داد: همه به فکر روزی هستند که واکسن بیاید و یکی نیست که بگوید اگر مثلاً پنج سال طول بکشد تا واکسن بیاید، آن وقت تکلیف مردم چیست؟ از رسانه‌های رسمی خودمان می‌شنویم که در جا‌هایی به مراتب پرجمعیت‌تر مثل چین با برنامه‌ریزی کرونا را مهار کرده و به اقتصاد سامان داده‌اند ولی در اینجا فقط می‌گویند از خانه بیرون نیایید و نمی‌گویند اگر کسی از خانه بیرون نیاید، خرجش را چه کسی می‌دهد؟

این فیلمبردار ۷۵ ساله تأکید کرد: کرونا یک فاصله عظیم در تاریخ زندگی بشریت به وجود آورده است و هیچ بعید نیست بعد‌ها در تاریخ تمدن از کرونا به عنوان رفرمی یاد کنند که همه چیز را به هم ریخت.

زرین‌دست افزود: بی‌شک در کل جهان مسئله کرونا عاملی خواهد بود برای تولید محصولات تصویری سرگرم‌کننده و به زودی فیلم‌هایی تکان‌دهنده درباره این ویروس خواهیم دید.

سینمای ایران هم خواه ناخواه از این ویروس متأثر خواهد شد و هم تاثیرات ویروس بر زندگی عامه و هم گرفتاری‌های هنرمندان درگیر با کرونا عاملی خواهد شد برای تولید محصولات تصویری و در واقع آینده سینما در دستان یک ویروس بدقلق است.

مدیر فیلمبرداری «ملکه» و «نابخشوده» ابراز امیدواری کرد: امیدوارم هر چه زودتر همگان از شر کرونا راحت شوند، چون با وضعیت نامساعدی که در مدیریت‌ها می‌بینیم، ادامه‌دار شدن اپیدمی کرونا واقعاً دردسر‌های بسیار حادتری را برای همگان فراهم خواهد کرد و زیان‌هایی را وارد خواهد کرد که هیچ کس را گریزی از آن نیست.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار