پیشرفت فیزیکی زیرسازی راه‌آهن اردبیل به ۸۵ درصد رسید
کد خبر: 1021919
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HqZ
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل:
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی زیرسازی پروژه راه‌آهن اردبیل- میانه از ۸۵ درصد برخوردار است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، فرزاد قلندری در حاشیه بازدید از ریل‌گذاری و قطعات در حال اجرای راه‌آهن اردبیل اظهار داشت: تمام قطعات پروژه راه‌آهن اردبیل به صورت مطلوب در حال اجراست و تا پایان سال تلاش می‌شود زیرسازی این پروژه انجام شود.

وی بیان کرد: کل پروژه راه‌آهن نیز اعم از زیرسازی و ریل گذاری نزدیک به 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

قلندری تصریح کرد: تلاش بر این است تا پایان سال 100 کیلومتر از ریل گذاری این پروژه نیز انجام و تا پایان دولت راه آهن اردبیل - میانه تکمیل شود.

معاون راه‌آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور نیز در جریان این بازدید پروژه راه آهن اردبیل - میانه را یکی از پروژه های مهم و برنامه ریزی شده جهش تولید  در وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد.

 عباس خطیبی افزود: این پروژه با طول 175 کیلومتر در بخش های مختلف زیرسازی، روسازی و همچنین ایستگاهها در دست اقدام بوده و از اواخر سال گذشته بحث ریل گذاری این پروژه آغاز شده است.

وی بیان کرد: امسال هم به صورت کاملا جدی با تجهیز کارگاه و مستقر شدن پیمانکار،اقدامات ریل گذاری در حال اجرا بوده که تا به امروز 27 کیلومتر از مسیر از سمت اردبیل ریل گذاری شده  است.

خطیبی با اشاره به برنامه ریزی شرکت توسعه زیرساخت  و پیمانکاران برای رسیدن به خوکفایی در زمینه ادوات و تجهیزات گفت: در این خصوص تلاش شده با مشابه سازی تجهیزات ریل گذاری ،این اقدام به صورت مکانیزه انجام شود.

وی با اشاره به  ساخت دستگاه مکانیزه ریل گذاری توسط  مهندسان ایرانی و شرکت پیمانکار با همکاری شرکت دانش بنیان  از در حال تست بودن این دستگاه خبر داد و گفت: این دستگاه در ارزبری کشور صرفه جویی کرده و پنج میلیارد تومان برای ساخت آن هزینه لازم است.

خطیبی گفت: این دستگاه در نوع خود برای اولین بار در کشور رخ می دهد و در سایر زمینه ها نیز مورد استفاده قرار گرفته و باعث خود کفایی کشور می شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار