واحد تولید فرش دستباف با کیفیت صادراتی در شهرستان چناران احداث می‌شود
کد خبر: 1020992
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hbc
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
با پیگیری مؤسسه عمران و توسعه رضوی؛
نماینده مدیریت پیشرفت منطقه‌ای چناران موسسه عمران و توسعه رضوی گفت: با پیگیری و همت این موسسه، واحد تولید فرش دستباف باکیفیت صادراتی در شهرستان چناران احداث می‌شود.

مهندس سید سلمان صفاریان ضمن اعلام این خبر بیان کرد: فرش دستباف، به ‌منزله اثری هنرمندانه به‌عنوان محصولی تجاری، در میان تمامی اقوام، مورداحترام بوده و از آثار موردتوجه ایرانیان است که از قدیم ماهرانه در بافت آن تخصص دارند.
وی ادامه داد: از طرف دیگر فرش دستباف ایران، یکی از اقلام سنتی صادراتی ایران به شمار می‌رود که در نقاط مختلف دنیا مشتری دارد.
نماینده مدیریت پیشرفت منطقه‌ای چناران موسسه عمران و توسعه رضوی با اشاره به این‌که با توجه به وجود زمینه تاریخی و استعداد روستاییان در تولید فرش دستباف، این امر یکی از فرصت‌های شغلی در اکثر مناطق به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: متأسفانه در حال حاضر به دلیل مشکلاتی که در تأمین مواد اولیه و به‌خصوص تأمین بازار فروش ایجادشده، این حرفه در مناطق مختلف کمرنگ شده است.
وی استفاده از ظرفیت‌های بلااستفاده چناران را یکی از اهداف این پروژه عنوان کرد و افزود: احداث واحد تولید فرش دستباف در این شهرستان همچنین زمینه هم‌افزایی و استفاده از دانش بالای شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی را فراهم خواهد آورد.
صفاریان ادامه داد: علاوه بر این، شاهد بازآفرینی بافت فرش در چناران با طراحی و رنگ نشانگر این شهرستان خواهیم بود.
وی از مذاکره و توافق با شهرداری چناران در خصوص اختصاص فضای مناسب برای راه‌اندازی کارگاه خبر داد و گفت: همچنین شناسایی زنان سرپرست خانوار برای آموزش به همراه سطح تخصص آن‌ها انجام‌شده است.
صفاریان ادامه داد: علاوه بر این، مسئولین شرکت فرش آستان قدس رضوی از کارگاه پیشنهادی توسط شهرداری بازدید کرده‌اند و توافق لازم با این شرکت برای پشتیبانی تخصصی از کارگاه نیز صورت گرفته است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار