حق تعقیب قاتلان شهید سلیمانی به قوت خود باقی است
کد خبر: 1020633
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HVp
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۸
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح:
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با بیان اینکه هدف دشمن از ترور شهید سلیمانی جلوگیری از تحقیر بیشتر امریکا در منطقه بود، گفت: حق تعقیب قاتلان شهید سلیمانی به قوت خود باقی است و این لرزه همواره بر تن جنایتکاران خواهد ماند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش فارس، امیر حاتمی، وزیر دفاع در مراسم تجلیل از پیشکسوتان عرصه ایثار، آزادگان، جانبازان و بازنشستگان وزارت دفاع که همزمان با گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در شهرک امام خمینی برگزار شد، با حضور در جمع مدیران ارشد وزارت دفاع با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و تجلیل از جانفشانی‌های رادمردان پیشکسوت دفاع مقدس، اظهار داشت: جنگ تحمیلی در کنار خسارت‌های فراوان و مخاطراتی که برای کشورمان داشت، دستاورد‌های ارزشمندی نیز برای انقلاب اسلامی به ارمغان آورد.

وزیر دفاع در این مراسم که به‌صورت ارتباط تصویری پخش می‌شد، با بیان اینکه دفاع مقدس ملت ایران برخلاف سایر نبرد‌های ایران در ادوار گذشته، عزت، افتخار و غرور را برای میهن اسلامی به همراه آورد، گفت: وضعیت امروز ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف علمی، سیاسی و بخصوص حوزه دفاعی به‌گونه‌ای است که به‌رغم تهدید‌های ظالمانه نظام سلطه، ایران اسلامی می‌تواند هر تهدیدی را در نقطه شروع آن حتی خارج از مرز‌های خود کشف و خنثی کند. وزیر دفاع با بیان اینکه مصداق عینی اقتدار ایران در آوردگاه‌ها و برهه‌های مختلف، برای همگان آشکار و نمایان شده است، تصریح کرد: زمانی که دشمن یک سرزمین بزرگ را با ایجاد گروه‌های تروریستی به اشغال خود در آورد، ایران اسلامی با نقش‌آفرینی خود و با الهام و تأسی از دفاع مقدس توانست به کمک نیرو‌های مسلح و مردم سوریه و عراق بر دشمنان و تروریسم ساختگی فائق آید.

هدف امریکا از ترور سردار سلیمانی پیشگیری از تحقیر بیشتر بود

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به رشادت‌های سردار اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در مبارزه با تروریسم جهانی، گفت: هدف دشمن از ترور شهید سلیمانی جلوگیری از تحقیر بیشتر امریکا نزد اذناب منطقه‌ای خود بود. وزیر دفاع با بیان اینکه یاد سردار دل‌ها همواره در دل آزادیخواهان جهان زنده خواهد ماند، افزود: حق تعقیب قاتلین شهید سلیمانی به قوت خود باقی است و این لرزه همواره بر تن جنایتکاران خواهد ماند. امیر سرتیپ حاتمی تصریح کرد: مقاومت تا بیرون راندن دشمن از غرب آسیا و پاک کردن منطقه از لوث وجود شیطان بزرگ ادامه خواهد یافت و این مسیر با الهام گیری از راه شهدای دفاع مقدس و راه امام حسین (ع) و یارانش با قدرت به پیش خواهد رفت.

وزیر دفاع با بیان شکست امریکا در عرصه سیاسی، گفت: این از برکت دفاع مقدس و نتیجه ایستادگی و مقاومت ملت ایران است که جامعه جهانی و شورای امنیتی که همواره گوش به فرمان امریکا بوده است حرف و خواسته او نمی‌پذیرند و در واقع با این اقدام، غیرقانونی بودن، غیرحقوقی و غیرانسانی بودن اقدامات و رفتار‌های امریکا را نشان می‌دهند.

قدرت جهانی ایران ناشی از مقاومت ملت است

وزیر دفاع با بیان اینکه ایستادگی و مقاومت ملت ایران و خون‌هایی که در راه آزادی و استقلال جمهوری بر زمین جاری شد، ایران را تبدیل به یک قدرت تأثیرگذار در عرصه جهانی کرد، افزود: علاوه بر حوزه دفاعی و سیاسی، جمهوری اسلامی در عرصه طراحی، ساخت و تولید نیز دستاورد‌های ارزشمندی را به رغم تمامی محدودیت‌ها و تحریم‌های یکجانبه به دست آورده است. وی تولید صد‌ها محصول راهبردی در حوزه‌های رزم زمینی، دریایی، هوایی، هوا فضا، الکترونیکی، سایبری و ... توسط متخصصان وزارت دفاع را نمونه‌ای از هزاران پیشرفت دفاعی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: ما در عرصه تولیدات نظامی و غیرنظامی با تکیه بر همت و تلاش جوانان مؤمن، متعهد و متخصص خود خواستیم و توانستیم به پیشرفت‌های خیره کننده‌ای در عرصه تولید محصولات راهبردی دست یابیم. امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه دشمن با جنایت‌های اقتصادی و تحریم‌های یکسویه در صدد تضعیف مقاومت ملت ایران است گفت: قطعاً در پس این فشار‌ها و تحمل محدودیت‌ها، گشایش در حوزه اقتصادی نیز رقم خواهد خورد و همان‌گونه که جنگ تحمیلی ضرورت یک دفاع همه‌جانبه را برای کشور ایجاب کرد در عرصه اقتصادی نیز می‌شود با تدبیر و وحدت ملی به شکوفایی و رونق اقتصادی رسید.

دستاورد‌های دفاعی، چشم طمع دشمنان را از ایران دور نگه داشته است

وزیر دفاع با بیان اینکه ارتباط و مراوده با کشور‌های دنیا در عرصه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، نظامی و ... حق مسلم ملت ایران است، افزود: در کنار اینکه حق خود را نادیده نخواهیم گرفت باید تلاش مضاعف خود را برای تبدیل محدودیت‌ها به فرصت و کاهش آسیب پذیری ملی به کار بندیم. امیر حاتمی با اشاره به رونمایی موشک‌های برد بلند «شهید حاج قاسم» و «شهید ابومهدی» در هفته دولت، گفت: وزارت دفاع با رونمایی و افتتاح دستاورد‌های ارزشمند بازدارنده خود در عرصه‌های هوا و زمین، چشم طمع دشمنان از این مرز و بوم را دور نگه داشته است و امروز مسئولان می‌توانند در بستر امنیت، سایر مؤلفه‌های رشد و پیشرفت را توسعه دهند و این مهم تنها با نگاه به سکوی پرشی است که جوانان مؤمن، دانشمند، نخبه و متخصص این مرز و بوم روی آن ایستاده‌اند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار