طرح‌های امریکا برای تسلیم ایران شکست خورده است
کد خبر: 1017919
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Go3
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۵
روحانی در مراسم بهره‌برداری از ۳ پروژه ملی:
رئیس جمهور بهره‌برداری از سه طرح ملی در حوزه‌های برق، سدسازی و نیروگاه‌های خورشیدی با اعتبار بیش از ۳ هزار و ۲۴۵ میلیارد تومان را بیانگر حرکت درست ایران اسلامی در مسیر توسعه و پیشرفت خواند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر ریاست جمهوری، دکتر روحانی روز پنج‌شنبه در ادامه افتتاح‌های طرح‌های ملی کشور با شعار تدبیر و امید برای جهش تولید، ضمن دستور آغاز بهره‌برداری از سه طرح ملی در حوزه وزارت نیرو در استان‌های کرمانشاه، آذربایجان شرقی و اردبیل تأکید کرد: افتتاح این طرح‌ها آن هم در دورانی که شدیدترین و سخت‌ترین تحریم‌ها علیه ایران اسلامی اعمال‌شده، نشان‌دهنده ایستادگی و تلاش مضاعف کارگران، مهندسان و مسئولان و مردم است.

رئیس جمهور گفت: اکنون به طور قطع می‌توانیم به دنیا و تاریخ اعلام کنیم که همه توطئه‌ها و طراحی‌های کاخ سفید به عنوان یک خطای بزرگ استراتژیک، جهت تسلیم این ملت و دولت، صددرصد شکست خورده است. دکتر روحانی تصریح کرد: دولت ایران هرگز تسلیم امریکا نخواهد شد و البته طرح‌های دشمنان باعث تحمیل سختی‌هایی شد، اما نتوانست ما را از مسیر توسعه کشور باز بدارد.

رئیس جمهور در ادامه با قدردانی از تلاش‌های وزارت نیرو، اظهار داشت: اکنون همه روستا‌های دارای بیش از ۱۰ و ۲۰ خانوار از نعمت برق برخوردارند و البته ساکنان روستا‌های ایران اسلامی باید برخوردار از همان نعمت‌ها و فرصت‌های اساسی باشند که شهر‌ها از آن‌ها برخوردارند. دکتر روحانی با تأکید بر اینکه آبادانی روستا یعنی خدمت به مردمی بسیار خوب، حرکت در مسیر تولید و حرکت معکوس در زمینه مهاجرت، گفت: باید بیش از پیش در عرصه آبادانی روستا‌ها تلاش کرد. رئیس جمهور افزود: اینکه می‌توانیم اعلام کنیم هر ۵۰ روز قادریم یک سد مخزنی را افتتاح کنیم، آماری هیجان‌انگیز و موجب آبرو برای کشور است. اکنون هر هفته ۳۰ روستا به شبکه آب سالم و پایدار متصل می‌شوند و در زمینه زیرساخت‌ها و نیازمندی‌های حیاتی و سلامت مردم، اقدامات بسیار اساسی در حال انجام است. دکتر روحانی گفت: اینکه از ۱۸۸ سد کشور، ۴۴ سد در این دولت افتتاح شده و سد‌های دیگر هم در مسیر افتتاح است، به معنای آماده کردن زیرساخت‌های لازم برای توسعه کشور جهت سال‌های متمادی است و همه باید امسال تلاش کنیم تا شعار سال که همان جهش تولید است، در عمل محقق شود.

رئیس جمهور با ابراز خرسندی از مصوبه هفته گذشته دولت برای رایگان شدن برق ۳۰ میلیون نفر از جمعیت ایران گفت: این مصوبه که طی دو ماه آتی اجرا می‌شود، هدیه دولت به مردم کشورمان و به‌ویژه ساکنان روستا‌ها است که عمدتاً جزو خانوار‌های کم مصرف برق هستند. رئیس جمهور همچنین با اشاره به آغاز طرح ۱۰ ساله وزارت نیرو برای جمع‌آوری آب‌های شیرین مصرف شده و تصفیه‌خانه‌ها برای مصارف موردنیاز در دیگر بخش‌ها در تهران، گفت: همان‌طور که اخیراً رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره فرمودند خیلی مهم است که این دولت فقط به فکر گذراندن شرایط برای یک سال آینده نیست بلکه به عنوان یک وظیفه، به دنبال تکمیل زیرساخت‌های کشور برای طی مسیر توسعه است. روحانی تأکید کرد: دولت‌ها خادمان مردم هستند و دولت بعدی هم همین‌طور خواهد بود و مسیر خدمت به هم متصل است. روحانی با بیان اینکه هر سال در دولت تدبیر و امید ۲ هزار و ۵۰۰ مگاوات به میزان تولید برق کشور اضافه شده است، افزود: به‌رغم همه فشار‌های دشمنان، امروز اعلام می‌کنیم که تا پایان این دولت ان‌شاءالله ۲۰ هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده خواهد شد و این افتخار برای ما است.

نیروگاه سیکل ترکیبی دالاهو در تأمین نیاز برق شبکه پایین‌دست از جمله مناطق اسلام‌آباد غرب، گیلان غرب و سرپل ذهاب نقش ایفا می‌کند. سد مخزنی کلقانچای که با دستور رئیس جمهور در بستان‌آباد افتتاح شد، یک سد خاکی با هسته رُسی و با مخزن ۲۲ میلیون متر مربع دارای حوزه آبریز ۲۰۲ کیلومتر مربعی است که با هدف تأمین آب شرب و بخش‌های صنعت و کشاورزی منطقه احداث گردیده است. دو نیروگاه خورشیدی و پست ۲۳۰ کیلوولت آرتا اردبیل نیز با هدف تقویت شبکه برق توزیع و صرفه‌جویی در مصرف سوخت و تولید انرژی‌های پاک و تقویت شبکه انتقال مرکز استان ساخته شده است. برق‌رسانی به ۱۰ هزار خانوار مناطق عشایری از طریق این نیروگاه‌های متحرک خورشیدی انجام خواهد شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار