فولاد ارزان می‌شود
کد خبر: 1016021
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GJR
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۰
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به فراوانی کالا در کشور گفت: هیچ کسری در حوزه ذخایر کالا‌های استراتژیک وجود ندارد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: جعفر سرقینی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: یکی از موضوعاتی که مردم باید بدانند فراوانی کالا‌های اساسی است. طبق بررسی‌ها، ذخایر استراتژیک کالا‌های اساسی بسیار خوب است و در خصوص کالا‌های اساسی هیچ مشکلی نداریم و نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه یکی از موضوعات دیگری که برای مردم ما مهم است بحث تهیه ماسک است، افزود: تصمیماتی در این روز‌ها گرفته‌ایم که اثرات آن را دو، سه هفته آینده در بازار مشاهده خواهید کرد. ماسک فراوان و ارزان خواهد شد.

سرپرست وزارت صمت یکی دیگر از اقدامات انجام شده در روز‌های گذشته در وزارت صمت را بررسی مسئله فولاد دانست و گفت: قیمت فولاد به صورت ناگهانی و بدون قاعده بالا رفته، تصمیمی گرفته‌ایم که ان‌شاءالله ابلاغ می‌شود و بر اساس آن تنها واحد‌هایی می‌توانند صدور فولاد داشته باشند که کف عرضه در داخل را رعایت کنند و بر اساس همین مسئله‌ای که می‌گویند چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است، ما اول می‌خواهیم نیاز داخل به فولاد را تأمین کنیم.

وی ادامه داد: از این‌رو قیمت فولاد در کشور شکسته خواهد شد، ابتدا برای نیاز داخل و سپس صادرات صورت خواهد گرفت. امسال سال جهش تولید است و اگر بنا باشد فولاد ایران، صنایع دیگر کشور‌ها را رونق دهد، این هنر نیست. اول باید صنایع داخل کشور رونق پیدا کند و بعد از آن صادرات انجام شود.

سرقینی تأکید کرد: یکی از وظایف اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت، جهش تولید است و تک‌تک همکاران ما در این وزارتخانه به این موضوع اعتقاد دارند و محور اصلی فعالیت‌های ما نیز جهش تولید است. خوشبختانه اعداد و ارقام هم این موضوع را نشان می‌دهد و مشخص می‌کند در چهار ماه گذشته عقب نمانده‌ایم و با وجود فشار‌ها و تحریم‌هایی که به ما تحمیل شده، توانسته‌ایم رشد کنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار