بررسی مشکلات صنعت گردشگری خراسان رضوی
کد خبر: 1015809
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GG1
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹
با حضور استاندار صورت گرفت؛
جلسه بررسی مشکلات حوزه گردشگری خراسان رضوی با حضور استاندار برگزار و فعالین این حوزه به ارائه نظرات خود در این خصوص پرداختند.
علیرضا رزم‌حسینی در این جلسه اظهار کرد: کرونا اقتصاد جهان و از جمله اقتصاد کشور ما را تحت تاثیر خود قرار داده است.
وی افزود: ایران علی‌رغم همه بحران‌ها هنوز نسبتا شرایط مناسبی در مدیریت و مقابله با کرونا دارد که در این زمینه دستگاه سلامت و مراقبت‌های مردمی نیز تاثیرگذار بودند.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه به حوزه کسب و کارهای استان بویژه در حوزه گردشگری خسارت‌ وارد شده است، گفت: این خسارت‌ها در حالی اتفاق افتاد که اقتصاد استان به نوعی به حوزه زائران و گردشگری وابسته است.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی، در ادامه خاطرنشان کرد: در 4 ماهه اول سال 99 حدود 7 میلیون و 500 هزار نفر زائر و گردشگر به مشهد مقدس و حدود 9 میلیون و 900 هزار نفر به استان وارد شده‌اند که در مقایسه با سال 98 به ترتیب در مشهد 39 درصد کاهش و برای استان 44 درصد کاهش داشته است.
محمدصادق براتی افزود: 73 درصد زائران و گردشگران مشهد در 4 ماهه نخست سال جاری از مقصد خراسان رضوی به این شهر سفر کرده‌اند و حضور این افراد به اقتصاد شهر مشهد کمک شایانی نمی‌کند.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی نیز ضمن ارائه گزارش وضعیت گردشگری استان در سخنان کوتاهی ابراز کرد: در حد وسع مدیریت استان آنچه امکان‌پذیر بوده برای بخش خصوصی حوزه صنعت گردشگری انجام شده و در این راستا درک متقابلی بین دولت و بخش خصوصی ایجاد شده است.
ابوالفضل مکرمی‌فر همچنین در مورد نظارت و بازرسی صنعت گردشگری، وضعیت واحدهای فعال گردشگری از ابتدای بازگشایی و اقدامات انجام گرفته با توجه به شروع کرونا گزارشی را ارائه کرد.
گفتنی است، در این جلسه تعدادی از نمایندگان جامعه هتلداری و گردشگری استان نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون برون رفت از شرایط کنونی مطرح کردند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی