پرونده ماراتن کارشناسی ارشد ۹۹ بسته شد
کد خبر: 1014462
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FuI
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۳
کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته با شیوع کرونا و چندین مرحله به تعویق افتادن نهایتاً با تدابیر سازمان سنجش آموزش کشور و وزارت بهداشت برگزار و درنهایت روز گذشته پرونده این رقابت بسته شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: نهایتاً کنکور کارشناسی ارشد با چندین بار به تعویق افتادن نهایتاً طی روز‌های ۱۶، ۱۷ و ۱۸ مردادماه با رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد.

در این دوره آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ تعداد ۶۹۴ هزار و ۴۱۷ نفر ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۳۴۴ هزار و ۵۵۸ نفر زن و ۳۴۹ هزار و ۸۵۹ نفر مرد هستند. آزمون در ۶ گروه آموزشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و دامپزشکی برگزار شده است.

در نوبت صبح پنجشنبه ۱۶ مرداد ماه تعداد ۳۲۱ هزار و ۵۰۴ داوطلب در ۳۳ کدرشته امتحانی و در آزمون نوبت صبح جمعه ۱۷ مرداد ماه تعداد ۲۸۳ هزار و ۴۱۴ داوطلب در ۳۶ کدرشته امتحانی و در آزمون نوبت صبح شنبه ۱۸ مرداد ماه تعداد ۸۹ هزار و ۴۹۹ داوطلب در ۶۴ کد رشته آزمون خود را برگزار کردند.

همچنین امسال ۸۲ درصد داوطلبان کارت ورود به جلسه آزمون برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد را دریافت کردند به طوری که سال گذشته حدود ۸۵ درصد از داوطلبان کارت ورود به جلسه خود را دریافت کرده بودند.

با توجه به شیوع کرونا ویروس و الزام تمهیدات بهداشتی برای برگزاری آزمون‌ها تعداد حوزه‌های برگزاری آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ از ۱۶۴ حوزه به ۲۳۶ حوزه افزایش یافت که به ترتیب عوامل اجرایی آزمون نیز ۴۰ درصد اضافه شده‌اند.

همچنین در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ کشور، تعداد ۸۵ داوطلب مبتلا به ویروس کرونا از طریق فرایند فرم خوداظهاری در کشور شناسایی شدند که ۲۵ نفر از آن‌ها در بیمارستان طالقانی آزمون دادند و یک نفر که در بیمارستان مسیح دانشوری بستری بود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با هماهنگی وزارت بهداشت و زیر نظر سازمان سنجش آموزش کشور آزمون داد.

نتایج اولیه آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ در دهه دوم شهریورماه اعلام می‌شود. انتخاب رشته برای داوطلبان مجاز در دهه دوم شهریورماه صورت می‌گیرد و نتایج نهایی در اواخر مهرماه ۹۹ اعلام خواهد شد.
منبع: فارس
برچسب ها: کنکور ارشد
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار