نگرانی اصلاح‌طلبانه از پیگیری مشکلات کارگران در مجلس
کد خبر: 1013853
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FkT
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۶
روزنامه شرق اعتراض کرده که چرا سه تن از نمایندگان تهران در مجلس به خوزستان سفر کرده‌اند و پیگیر مشکلات کارگران هفت تپه شده‌اند. شرق در گزارشی با تیتر «عجایب مجلس یازدهم» که آن را تیتر یک روزنامه کرده است، با توصیف برخی فعالیت‌های نمایندگان مجلس جدید با وصف «هیجان‌زدگی و ویترینی» نوشته که «چند روز پیش هم تعدادی از نمایندگان تهران راهی خوزستان شده بودند تا ماجرای تجمع کارگران نیشکر هفت‌تپه را پیگیری کنند؛ کاری که مربوط به حوزه نمایندگی نمایندگان خوزستان است و نوعی تداخل یا دخالت در حوزه نمایندگی محسوب می‌شود. کارگران نیشکر هفت‌تپه موکلان نمایندگان تهران نیستند».

کارگران هفت تپه چهار سال است که مدام با مشکل حقوق‌های معوقه مواجه هستند. خصوصی‌سازی نادرست و عدم نظارت دولت و حمایت استانداری خوزستان از مدیر متخلف در هفت‌تپه بخشی از دلایل ایجاد این مشکلات هستند. از سویی هفت تپه و مدیرش، اسدبیگی که هم اکنون دادگاه‌های او در حال برگزاری است، یکی از مصداق‌های اعطای ارز توسط دولت و عدم نظارت بر چگونگی مصرف آن هستند.

در چنین آشفته بازاری و در حالی که به قول کارگران معترض، صحبت از شکم گرسنه است، روزنامه شرق یاد تقسیم وظایف نمایندگان شهر‌های مختلف افتاده است؟! اولاً نمایندگان مجلس گرچه توسط مردم شهر خود انتخاب می‌شوند، اما پس از نماینده شدن، نماینده همه مردم ایران هستند و باید پیگیر مشکلات همه کشور باشند. هفت تپه هم یک کارخانه کوچک مربوط به یک شهر و استان نیست و مشکلات آن تبعات ملی پیدا کرده است. ثانیاً اگر قرار است که هر نماینده فقط به مشکلات شهر خود رسیدگی کند، پس مشکلات هفت تپه هم فقط به نماینده شوش ربط دارد و نه نمایندگان استان خوزستان!

اگر بعد از چند سال، برخی مسئولان جدید سراغ بررسی مشکلات کارگران رفته‌اند، نباید با تنگ‌نظری جناحی به آنان معترض شویم؛ بلکه باید از این حرکت استقبال کنیم و انتقاد و اعتراض ما متوجه مسئولانی شود که پیش از این متولی امر بودند و کاری از پیش نبردند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار