تلاش وزرات صمت برای فروش ماسک وارداتی به وزارت بهداشت!
کد خبر: 1012331
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FLv
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
سخنگوی سازمان غذاودارو درباره درخواست وزارت صمت از وزارت بهداشت برای تحویل گرفتن ۱۸ میلیون ماسک دپوشده گفت: از آنجا که قیمت این ماسک‌های وارداتی ۴ برابر قیمت مصوب است وزارت صمت نمی‌تواند بین مردم این ماسک‌ها را توزیع کند!
سرویس جامعه جوان آنلاین: دکتر کیانوش جهانپور درباره درخواست وزارت صنعت از وزارت بهداشت برای تحویل گرفتن ۱۸ میلیون ماسک دپوشده اظهار کرد: این ۱۸ میلیون ماسک وارداتی هستند و قیمتی که این ماسک‌ها با آن قیمت وارد شده و قرار است عرضه شود حدود ۴ برابر قیمت مصوب ماسک است؛ قاعدتاً وزارت صنعت نمی‌تواند در شرایطی که باید توزیع ماسک با قیمت مصوب صورت بگیرد، این ماسک‌ها که وارداتی هستند و قیمت بالاتر از مصوب دارند را توزیع کند. ما نیز در وزارت بهداشت برای خرید و دپوی استراتژیک این ماسک‌ها برای مدافعان سلامت در هفته‌ها و ماه‌های آتی مشکلی نداریم، ولی با توجه به این که قیمت این ماسک‌ها بالاست، خرید آن‌ها توسط وزارت بهداشت منوط به این است که سازوکار‌های قانونی آن فراهم شود تا اگر وزارت بهداشت خواست این ماسک‌های دپوشده را فراتر از قیمت مصوب تهیه و ذخیره کند مشکل قانونی نداشته باشد.

وی افزود: هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت موضوع خرید ماسک برای کارکنان حوزه سلامت و بهداشت را انجام می‌دهد و آن را بین دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌ها توزیع می‌کند و از آنجا که قیمت ماسک‌های ذکرشده چند برابر قیمت مصوب است وزارت صمت نمی‌تواند بین مردم این ماسک‌ها را توزیع کند و درخواست کرده است که وزارت بهداشت این ماسک‌ها را بخرد، ولی این مسئله نیازمند سازوکار‌های قانونی است.

جهانپور ادامه داد: در حال حاضر کمبودی در زمینه ماسک‌ها برای کادر درمان نداریم و اگر هم این ماسک‌ها خریداری شوند برای ذخیره استراتژیک خریداری خواهند شد. اقداماتی نیز انجام شده است که اگر ساز و کار قانونی این مسئله فراهم شود قسمت عمده‌ای از این ماسک‌ها توسط هیئت امنای صرفه جویی ارزی وزارت بهداشت برای ذخیره استراتژیک خریداری شود.

وی خاطرنشان کرد: منظور از سازوکار‌های قانونی، صدور مجوز‌های قانونی و اطلاع نهاد‌های نظارتی از این امر است تا مسیر شفاف و روشن شود.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار