مشهد بیشترین دفاتر تسهیلگری کشور را دارد
کد خبر: 1011466
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004F7y
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۷
استاندار خراسان رضوی:
استاندار خراسان رضوی گفت: از ۲۰۰ دفتر تسهیلگری که در کل کشور راه‌اندازی شده، ۳۸ دفتر مربوط به مشهد مقدس است که بیشترین آمار این دفاتر را در کشور دارد.

علیرضا رزم حسینی در نشست بررسی وضعیت معین اقتصادی شهرستان مشهد در محل استانداری خراسان رضوی افزود: یک سال و نیم قبل حتی یک دفتر تسهیل گری نیز در حاشیه شهر مشهد وجود نداشت اما اکنون ۳۸ دفتر ایجاد شده است.

وی با اشاره به وضعیت معین اقتصادی شهرستان مشهد ادامه داد: همه اقدامات در چارچوب الگوی مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی در این استان تکلیف یا مسوولیت دولتی نیست بلکه یک حرکت اعتقادی – اقتصادی برای اشتغالزایی و رسیدن به توسعه است که باید استمرار یابد.

استاندار خراسان رضوی گفت: این حرکت اعتقادی در قالب الگوی مثلث توسعه در شهرستان مشهد با همکاری معین‌های اقتصادی شروع شده که معین‌های مزبور از بهترین نهادهای عمومی و فعالان بخش خصوصی خراسان رضوی هستند.

رزم حسینی افزود: هنوز ۷۰ درصد از روستاهای شهرستان مشهد پروژه کسب و کار ندارند و باید هر چه سریعتر سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی نسبت به مطالعه ظرفیتهای کسب و کار برای این روستاها اقدام کند.

وی ادامه داد: باید از ظرفیت تسهیلات خوداشتغالی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی برای ایجاد چسبندگی بین اعتبارات و فعالیتهای معین‌های اقتصادی شهرستان مشهد بهره گرفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: شهرستان مشهد بیشترین طرحهای سرمایه‌گذاری معینهای اقتصادی را در بین سایر شهرستانهای استان به خود اختصاص داده است.

علی رسولیان افزود: روز گذشته چند طرح سرمایه‌گذاری شامل ایجاد یک مرکز اقامتی – تجاری بزرگ در مشهد با ۶۵ درصد پیشرفت اجرایی، طرح گلخانه‌ای و طرح تولید خوراک دام در این شهرستان با دستور استاندار خراسان رضوی تامین مالی شد

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار